Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Utrudnienia przez rok na 5-cio kilometrowym odcinku DK 91 na południe od Częstochowy

Facebook Twitter

Prace na DK91 nie tylko na częstochowskim odcinku. GDDKiA zapowiada inwestycję na DK91 między Nową Wsią a Zawadą. Umowa została podpisana, co oznacza że poprawa jakości drogi i bezpieczeństwa staje się w tym rejonie faktem. Kiedy przejedziemy zatem nową drogą?

Wszystko będzie gotowe już w listopadzie 2022 roku, wykonawca przejął w październiku plac budowy i przygotowuje się właśnie do zaplanowanych prac drogowych. Będą warte ponad 63 mln i poprowadzone zostaną na 5-kilometrowym odcinku na trasie Nowa Wieś – Zawada. Trasa w tym rejonie ma mieć podniesioną nośność dla ciężarówek do 11,5 t.

Bezpieczniej będzie też dla pieszych, poruszających się wzdłuż i w poprzek drogi. Ma być położona specjalna cicha nawierzchnia, zatem nawet duży ruch na jezdni powinien być mniej uciążliwy dla okolicznych domostw.

Korzyści zauważą więc za rok też mieszkańcy: Wanatów, Kolonii Poczesna czy Kamienicy Polskiej. Szczególnie że zostaną przebudowane skrzyżowania, a chodniki zyskają zupełnie nowe odcinki. Ostrzegawcze sygnalizacje wykonawca zainstaluje w rejonie przejść dla pieszych. Stanie też nowoczesne, lepsze oświetlenie.

Niestety na razie w oczekiwaniu na poprawę szykuje się kierowcom rok utrudnień na gierkówce, również na południe od Częstochowy.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj