Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Utrudnienia do Ogrodzieńca. Budują obwodnicę Zawiercia i Poręby

Facebook Twitter

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad buduje prawie 17-kilometrowy odcinek obwodnicy Poręby i Zawiercia w ciągu krajowej trasy nr 78. Wielkiego frontu prac jeszcze nie widać, dlatego co dzieje się w tym rejonie, dopytywał reporter Radia Jura.

fot.gov.pl/web/gddkia-katowice

Trasa tej obwodnicy pobiegnie po nowym śladzie, prace idą pełną parą. To pierwszy z dwóch odcinków trasy o łącznej długości ponad 24 km, która pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum Poręby i Zawiercia. Aktualnie pod budowę trasy niestety trwa wycinka i karczowanie drzew, w obrębie lasów prywatnych. W najbliższym czasie wycinkę drzew na swoim obszarze rozpoczną też Lasy Państwowe. Całość monitorują m.in. organizacje ekologiczne. Generalna dyrekcja informuje o przygotowaniu ponad 20 tys. m2 powierzchni gruntu.

Trwają ponadto prace przy przebudowie infrastruktury podziemnej – to sieci energetyczne, oświetleniowe i teletechniczne. Wykonawcy rozpoczęli budowę wiaduktu drogowego nad ulicą Kolejową w Ogrodzieńcu. Stąd mamy już utrudnienia i od kilku dni tymczasową organizację ruchu na ulicy Poniatowskiego. Jadąc w kierunku Ogrodzieńca zawężony pozostaje jeden pas ruchu. W najbliższym czasie przy powstającej obwodnicy ruszy budowa obiektu inżynierskiego nad linią kolejową i ulicą Grunwaldzką w Zawierciu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023