Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uszkodzony gazociąg w Czarnym Lesie. Trwa akcja straży pożarnej i pogotowia gazowego [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Jeżeli jedziecie w kierunku Woli Hankowskiej czy Czarnego Lasu lepiej wybrać objazd. Trwa akcja straży pożarnej i pogotowia gazowego w rejonie ulic Słonecznej i Częstochowskiej.

Dziś rano doszło tam do uszkodzenia gazociągu:

Uszkodzona rura średniego ciśnienia, jeżeli chodzi o gaz, najprawdopodobniej na wysokości jednej z posesji przez mostek, do której się dojeżdża, także nie ma tam jakichś prac ziemnych, po prostu została uszkodzona rura. Zostało ewakuowanych 21 osób z 8 gospodarstw. Nikt nie wymagał pomocy medycznej. Straż pożarna na chwilę obecną prowadzi tylko i wyłącznie zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz wyznaczenie strefy. Osoby ewakuowane nie potrzebują w tej chwili ani autobusu, ani jakiegoś transportu do miejsca wyznaczonego. 

Sytuacja jest wstępnie opanowana, służby gazowe mają założyć zaciski, aby uszczelnić gazociąg, informował Marcin Pudło z częstochowskiej straży pożarnej.

AKTUALIZACJA:

Dosłownie przed chwilą strażacy zakończyli tam swoje działania. Przypomnę, na ulicy Częstochowskiej na wjeździe do jednej z posesji dziś rano pękła rura z gazem. Ewakuowano 21 osób z ośmiu okolicznych domów. Strefę zagrożenia zabezpieczało sześć jednostek straży pożarnej. Nadal na miejscu pracują służby techniczne, m.in. pogotowie gazowe, ale sytuacja jest opanowana. Ulica Częstochowska jest już przejezdna.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj