Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ustąp pierwszeństwa na drodze – apeluje w nowej akcji również częstochowska policja

Facebook Twitter

Ustąp pierwszeństwa przejazdu, bo dla każdego jest miejsce na drodze. Z taką nową kampanią dotyczącą bezpiecznej jazdy wystartowała również Miejska Komenda Policji w Częstochowie. W ramach działań mundurowi chcą informować i edukować.

Przypominają też o zagrożeniu jakim jest nadmierna prędkość, podobnych akcji na drogach jest oczywiście więcej:

Np. działania skierowane na wyeliminowanie z dróg piratów drogowych pod nazwą „Prędkość” czy „Kaskadowy pomiar prędkości”. W 2020 roku na naszych drogach pojawiło się więcej piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, aż 659 kierujących straciło w ten sposób swoje uprawnienia do kierowania. To prawie dwukrotnie więcej niż w 2019.

Liczby niepokojąco rosną

– mówi rzecznik częstochowskiej policji Sabina Chyra-Giereś. Dane drogówki niezmiennie pokazują, że główną przyczyną wypadków z winy kierujących, jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Wiele zdarzeń drogowych ma miejsce na skrzyżowaniach, w obrębie sygnalizacji świetlnej i przejść dla pieszych.

Oprócz działań na drodze, ruch drogowy prowadzi też liczne akcje edukacyjne mające na celu podniesienie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego o zagrożeniach, jakie niesie za sobą brawura, lekkomyślność czy brak wyobraźni. Z uwagi na pandemię forma działań profilaktycznych i ich ilość uległa narzuconej zmianie, ale w dalszym ciągu policjanci pojawiają się tam, gdzie jest możliwość przeprowadzenia spotkania na otwartej przestrzeni, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Ostrzeżenia przed brawurą są aktualne szczególnie w okresie urlopowym, gdy po drogach podróżujemy o wiele częściej, mówiła Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy częstochowskiej komendy policji.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2021