Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Urzędnicy oceniają wnioski zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Część już przepadła

Facebook Twitter

Nabór projektów zadań do Budżetu Obywatelskiego został już zakończony. Obecnie trwa proces weryfikacji kilkuset zaproponowanych przez częstochowian projektów. Urzędnicy sprawdzają, czy wnioski są poprawne formalnie, ale wszystkie poddawane są przede wszystkim weryfikacji merytorycznej. Zadania muszą dotyczyć też terenów miejskich.

fot. czestochowa.budzet-obywatelski.eu

Ostateczną listę projektów zadań, które zostaną poddane pod głosowanie, poznamy 1 września, ale już można wyłuskać niektóre z pomysłów nie zyskały akceptacji.

Z powodu błędów już wiemy, że odrzucony jest pomysł budowy pomnika ofiar rzezi wołyńskiej, nie powstanie przedłużenie parkingu przy ul. Lenartowicza, czy kładka nad Stradomką i tunel łączący przejście dworca PKP Stradom w kierunku Trzech Wieszczów i centrum miasta. Nie będzie głosowania nad przebudową ul. Bialskiej od Mościckiego do skrzyżowania z ulicą Sikorskiego, czy wymianą słupów oświetleniowych wzdłuż ulicy PCK.

Dla rowerzystów też nienajlepsze wieści – odrzucony został projekt budowy ścieżki rowerowej od ul. Obrońców Westerplatte do Dekabrystów po zachodniej stronie.

Jak przebiega weryfikacja zgłoszonych zadań możecie śledzić na stronach częstochowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023