Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Urząd Miasta otwiera się ostrożnie i powoli. Mieszkańcy pytają, my podpowiadamy jak działa obsługa

Facebook Twitter

W wielu miastach można bez problemów załatwić bezpośrednio urzędowe spraw, dlaczego nie u nas? Pytają nasi słuchacze. Częstochowianie ciągle nie mają ułatwionego dostępu do wielu wydziałów w Urzędzie Miasta, obowiązuje umawianie się telefoniczne, a w pilnych sprawach wychodzą do nas urzędnicy.

Czy magistrat otworzy szerzej drzwi dla interesantów? Pytamy rzecznika w tej sprawie:

Pewne kroki związane z otwarciem urzędu wykonaliśmy i mam nadzieję, że w najbliższym czasie zostaną wykonane kolejne. Obsługa interesantów jest dostępna w tych punktach, które są przygotowane zarówno w budynku przy ul. Waszyngtona, czy w Urzędzie Stanu Cywilnego, czy w budynku urzędu przy ul. Śląskiej. Oczywiście obsługa bezpośrednia jest jak najbardziej możliwa – czy to osoba przychodząca z ulicy, czy osoba umówiona wcześniej, jest obsługiwana. Jeżeli to jest sprawa bardzo krótka – kwestia jednego podpisu, doniesienia dokumentu – może być obsłużona w okolicy portierni.

Zasady obsługi aktualnie obowiązujące w magistracie przybliża rzecznik urzędu Włodzimierz Tutaj. Wiele z rozwiązań i ewentualnych dalszych ułatwień dla mieszkańców, będzie zależeć od zmieniającej się sytuacji epidemicznej. Co zrobić gdy mamy większą sprawę do załatwienia, która wymaga dłuższej wizyty w urzędzie?

Potrzebna jest dłuższa rozmowa, konsultacja – te osoby są obsługiwane w pokojach poszczególnych urzędników, w poszczególnych wydziałach, wtedy urzędnik schodzi po interesanta na dół i zabiera go do siebie bądź osoba wchodzi na hol główny – tam, gdzie jest punkt informacji ogólnej, gdzie są stanowiska obsługi interesantów ustawione na środku holu i tam osoby są obsługiwane.

Co z obiegiem dokumentów i składaniem pism do Urzędu Miasta?

Punkt kancelaryjny jest czynny na razie przy ul. Waszyngtona. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie zostanie on przeniesiony do budynku przy ul. Śląskiej tam, gdzie był pierwotnie. Wtedy osoby będą wchodzić do Biura Obsługi Interesanta i tam składać korespondencję, która ma trafić do urzędu. Mam nadzieję, że do tego systemu internetowej rezerwacji miejsc w kolejce też będziemy wkrótce wracać. Mamy nadzieję, że 4. fala nie sprawi, że urząd będzie musiał zrobić krok do tyłu

– zapowiadała rzecznik w częstochowskim magistracie, Włodzimierz Tutaj. Urząd Miasta otwiera się na interesantów, ale robi to ostrożne i bardzo powoli.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022