Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Urząd Miasta miał rozdzielił pieniądze na sport dzieci i młodzieży- wiemy kto i ile otrzymał

Facebook Twitter

Wiadomo już jak wygląda tegoroczny podział pieniędzy na sport w mieście. Częstochowski magistrat rozstrzygnął dwa konkursy chodzi o „Organizację i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa” to dotacja dla klubów grających od 2 ligi w wzwyż w swoich rozgrywkach, a także "Szkolenie sportowe dla dzieci i młodzieży".

W tym konkursie magistrat rozpatrywał w sumie 61 ofert złożonych przez 58 klubów:

Mieliśmy do dyspozycji kwotę dokładnie taką samą jak w ubiegły roku, czyli 4,5 mln zł i dlatego te dotacje, które pojawiły się w tym roku dla klubów, które ubiegały się o te pieniądze są mniej więcej na podobnym poziomie jak w ubiegłym roku. Tutaj to się powtarza co roku, największe te dotacje dostają kluby piłkarskie, czyli Raków Częstochowa i Skra Częstochowa, ale też koszykarze z Politechniki też sporą dotację dostali czy lekkoatleci z CKS Budowlani.

4,5 mln złotych tyle pieniędzy rozdzielono w tym roku pomiędzy częstochowskie kluby na szkolenie dzieci i młodzieży, mówi Aleksander Wierny – naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu w Urzędzie Miasta Częstochowy. Nieco inaczej wyglądało to w przypadku drugiego konkursu:

W tym drugim konkursie, w którym dofinansowywaliśmy udział tych klubów w rozgrywkach na wysokim poziomie. Mieliśmy trochę więcej pieniędzy niż w zeszłym roku, bo 851 tys. w zeszłym roku było pół miliona. Beneficjentami największymi jest Norwid, dość sporo też dostała Skra Częstochowa czy siatkarki.

Jakie konkretnie kwoty otrzymają częstochowskie kluby? Aleksandra Wiernego zapytaliśmy też jakie kryteria były brane pod uwagę przy ocenie wniosków?

Braliśmy pod uwagę to, w jaki sposób oni kwalifikowali te koszty, które chcieli, żebyśmy my dotowali. Chodziło nam np. o przejrzystość kalkulacji tych kosztów, o to czy te koszty są uzasadnione tzn. czy one są zgodne z ogłoszeniem konkursowym. Ważne też było dla nas doświadczenie oferenta czy partnerów w realizacji podobnych projektów. Patrzyliśmy też na to, co do realizacji tego zadania wnoszą kluby, czyli chodziło nam np. o wkład rzeczowy czy finansowy

– dodaje Aleksander Wierny z magistratu. Wszystkie szczegóły znajdziecie w biuletynie informacji publicznej TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj