Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Urząd Celny od 1 sierpnia zmieni swoją siedzibę w Częstochowie

Facebook Twitter

Izba Administracji Skarbowej w Katowicach tłumaczy swoją przeprowadzkę do budynku należącego do Operatora ARP, czyli spółki Skarbu Państwa, złą infrastrukturą budynku przy ul. Legionów.

fot. katowice-sc-arch.mf.gov.pl

Zainteresowane firmy współpracujące ze służbą celną zostaną jeszcze o zmianach doinformowane:

Zmiana lokalizacji działu celnego w Częstochowie została zaplanowana na koniec lipca 2021 roku. Aby zapewnić stronom odpowiedni czas na przygotowanie się do tego, odbyło się już kilka spotkań z władzami miasta oraz z przedsiębiorcami. Powodem podjęcia dezycji o przeniesieniu siedziby oddziału celnego w Częstochowie jest zły stan obecnie zajmowanych pomieszczeń biurowych, ale również całej infrastruktury zewnętrznej.

Jak powiedziała nam rzecznik Izby Administracji Skarbowej w regionie Grażyna Kmiecik, również sąsiedztwo targowiska czy słaby stan techniczny placu manewrowego dla ciężarówek nie ułatwiały kontroli celnej. W nowej siedzibie ma być wreszcie lepszy standard.

Konieczność zmiany wymusiła również niedostateczna infrastruktura teleinformatyczna, która nie spełnia norm wyznaczonych przez resort finansów. W nowej lokalizacji oferent zapewnia nowoczesną infrastrukturę, zgodną ze standardami przyjętymi przez Krajową Administrację Skarbową.

Nowa siedziba oddziału celnego znajduje się w odległości niespełna 1,5 km od obecnej, argumentują urzędnicy, dodając że oddalenie urzędu od ul. Legionów nie będzie miało większego znaczenia. Jak podkreśla nadkom. Grażyna Kmiecik, warunki oferowane w nowym Urzędzie Celnym będą znacznie lepsze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021