Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Upały w gabinetach były trudne do zniesienia. Wojewódzka przychodnia przy Sobieskiego będzie wreszcie klimatyzowana

Facebook Twitter

Wojewódzka przychodnia przy ul. Sobieskiego w Częstochowie, gdzie rodziny korzystają z pomocy specjalistów, jest w przededniu ważnej inwestycji. Dzięki głosom samych mieszkańców w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim, zyska wreszcie klimatyzowane wnętrza.

fot. google.pl/maps

Po letnich upałach, które co roku komplikują pracę placówki, w budynku na koniec wakacji zamontowane zostaną klimatyzatory.

Beata Pochodnia: W imieniu całej dyrekcji chciałabym z góry uprzedzić i przeprosić pacjentów za wszelkie niedogodności, które mogą być z tym związane. Już niebawem będziemy realizować inwestycje w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. To było zadanie polegające na montażu klimatyzatorów w całej przychodni – w gabinetach, pracowniach, na korytarzach. Udało nam się dzięki ogromnie dużej ilości głosów naszych pacjentów, wszystkich mieszkańców Częstochowy, ale też z powiatów ościennych, wygrać to zadanie.

Przymiarki do takiej inwestycji w Wojewódzkim Zakładzie Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą trwały od dawna. Na przełomie sierpnia i września zaplanowano prace, gabinety nie zostaną zamknięte, a pacjenci dalej będą przyjmowani. Pojawią się pewne utrudnienia:

Beata Pochodnia: Będą ekipy. Zrobimy wszystko ze swojej strony, żeby zminimalizować niedogodności. Myślę, że komfort przebywania w naszej przychodni, pracy dla personelu i przede wszystkim dla pacjentów będzie zdecydowanie lepszy. Firma w tej chwili ma krótki okres złożenia projektu i przystępuje do realizacji. Powinno się to odbyć w sierpniu, najpóźniej we wrześniu. Musimy się liczyć, że są to jednak roboty i wszystko się może wydarzyć

– informowała Beata Pochodnia, wicedyrektor wojewódzkiej przychodni przy ul. Sobieskiego w Częstochowie.

Zobacz także

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023