StartWiadomość dnia Wiadomości

Upały! Cały region tonie w słońcu…

Upał wpływa również na układ nerwowy człowieka. Wysokie temperatury mogą powodować ospałość, zdenerwowanie, a także wpływają na poziom koncentracji i efektywność pracy.

Należy pamiętać, że upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci. Trzeba również zadbać o zwierzęta, gdyż wysokie temperatury również u nich mogą prowadzić do przegrzania organizmu.

Należy ograniczyć opalanie do maksymalnie 2 godzin, stosując przy tym kremy ochronne. Dzieci i osoby starsze nie powinny wychodzić z domu, a jeżeli jest to niezbędne, to koniecznie z nakryciem głowy.

W ciągu dnia należy zamykać w domu okna i żaluzje, by ograniczyć napływ gorącego powietrza. Okna należy otwierać nocą, kiedy temperatura jest niższa.

Zawsze miejmy przy sobie trochę wody.

Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać nikogo w zaparkowanym pojeździe. Temperatura może w nim dochodzić do 50- 60 stopni.

Unikajmy również skrajnych temperatur – osoby, które pracują w klimatyzowanych pokojach nie powinny od razu wychodzić na zewnątrz, gdzie panuje upał.

Będąc nad wodą należy pamiętać, że nie wolno gwałtownie wchodzić do niej bezpośrednio po opalaniu.

Spożywajmy lekkie posiłki, bazujące na owocach i warzywach, a unikajmy tłustych, smażonych i wysokokalorycznych dań, które dodatkowo obciążają i tak zmęczony upałem organizm.

Zostaw komentarz