Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uniwersytet Jana Długosza: Trwa rekrutacja. Czeka 60 kierunków

Facebook Twitter

Podobnie jak Politechnika również Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie rozpoczął w czerwcu rekrutację. Przyszli studenci mogą wybierać spośród 60 kierunków studiów,

uniwersytet jana długosza

takich jak: lekarski, prawo, psychologia, ekonomia, farmacja, kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa. Trwa rejestracja kandydatów na kierunki studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych drugiego stopnia. Jest też harmonogram rekrutacji dla obcokrajowców i nabór na studia w języku angielskim.

Anna Wypych-Gawrońska: Właściwie na każdym wydziale są kierunki w języku angielskim. Prowadzimy je w ten sposób, że są one takim odpowiednikiem studiów w języku polskim, ale nie tylko, bo na przykład kierunek Specialized English for Business są studia drugiego stopnia na Wydziale Humanistycznym, które są od początku utworzone jako oryginalna propozycja, też autorska. W tym roku nowością są studia drugiego stopnia Medical engineering, czyli kolejna formuła w zakresie studiów inżynierskich skierowana dla absolwentów pierwszego stopnia, ale również można próbować rozpocząć studia w języku angielskim od stopnia pierwszego.

Mówi rektor UJD prof. Anna Wypych-Gawrońska. Na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie można wybierać spośród licznych kierunków studiów licencjackich, magisterskich, ale również inżynierskich.

Anna Wypych-Gawrońska: Na studia stacjonarne, niestacjonarne na stopień pierwszy, na stopień drugi, na jednolite studia magisterskie. To są także studia inżynierskie, rzeczywiście rozwijamy też ten obszar, bo mamy oprócz już wcześniej funkcjonujących inżynierii bezpieczeństwa, mamy też teraz inżynierię multimediów. Cieszy się naprawdę zainteresowaniem kandydatów. Oczywiście informatykę, innowacyjne technologie, nowoczesne materiały produkcji, produkcja i marketing żywności. Siedem kierunków studiów kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera. Zatem też w tym zakresie uczelnia stwarza możliwości wyboru dla kandydatów.

Częstochowski Uniwersytet nie tylko zabiega o studentów, ale też stara się stworzyć dla nich coraz lepsze warunki.

Anna Wypych-Gawrońska: Cieszymy się bardzo, że liczba kandydatów się zwiększa, ale też zwiększa się liczba studentów tych, których odnotowujemy co roku. Uniwersytet się rozwija, więc ci, którzy do nas przyjdą, będą mieli szansę studiować w gronie osób dzielących te same pasje i zainteresowania. I bardzo dużo robimy, aby naszym studentom polepszać warunki studiowania. Inwestujemy w kierunki, w nowe laboratoria, pracownie. Robimy bardzo dużo, żeby studiować u nas na jak najwyższym poziomie, z jak najwyższą jakością kształcenia.

Uczelnia należy do grona uniwersytetów europejskich i zrzeszonych w konsorcjum „Colours”. Dzięki temu studenci mogą korzystać z wymiany międzynarodowej, stypendiów oraz staży krajowych i zagranicznych, podkreśla prof. Anna Wypych-Gawrońska, ustępująca rektor UJD.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024