Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Unijne pieniądze na inwestycje w szkołach. Przedszkola, podstawówki i licea docieplane przed zimą

Facebook Twitter

Unijne wsparcie pozwoli na termomodernizację kolejnych częstochowskich szkół. Pod tym kątem zostanie odnowione m.in. II Liceum im. Traugutta i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3.

fot. marcin049 / pixabay.com

Koszt tegorocznych miejskich inwestycji w oświacie osiągnął już pułap 29 mln zł, dotyczy głównie podstawówek i przedszkoli. Po wakacyjnych remontach, część z prac wciąż trwa:

Zdecydowana większość prac remontowych w szkołach zakończyła się przed rozpoczęciem obecnego roku szkolnego. Te zadania zlecone przez Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta były związane z remontami dachów, korytarzy szkolnych, sal gimnastycznych, a także wymianą instalacji centralnego ogrzewania oraz stolarki okiennej. Prace objęły w sumie kilkanaście szkół, w części z nich prowadzone są jeszcze cząstkowe remonty dachów

– mówi Włodzimierz Tutaj – rzecznik prasowy UM. Oprócz sezonowych remontów, aż w 9 placówkach oświatowych trwają obecnie inwestycje związane z termomodernizacją. Ważne aby docieplanie skończyło się przed zimą:

Są to: Miejskie Przedszkole nr 7 i nr 36, a także Miejskie Przedszkole nr 38, gdzie termomodernizacja towarzyszy rozbudowie budynku przedszkola. Prace są prowadzone także w Szkole Podstawowej nr 17, 19 i 34, w Zespole Szkół Ekonomicznych, w VIII Liceum Samorządowym, zadaniem drugim jest budowa windy zewnętrznej dla osób z niepełnosprawnościami, a także Liceum im. Norwida.

Jeszcze w tym miesiącu mają ruszyć kolejne remonty w częstochowskich placówkach. Muszą być prowadzone w sposób, który nie przeszkadza organizacji zajęć.

Łączny koszt tych 13 inwestycji – głównie związanych z termomodernizacją, finansowanych zarówno ze środków unijnych, z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, czyli tzw. funduszu covidowego oraz ze środków własnych miasta – to blisko 29 mln złotych. Trwające oraz rozpoczynające się zadania, realizowane mają być w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu wpływały na jakość nauki i pracy w tych placówkach.

Termomodernizacja częstochowskich szkół finansowana jest zatem z trzech różnych źródeł, dodawał rzecznik częstochowskiego magistratu Włodzimierz Tutaj.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj