Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Umówili się na nielegalny zlot i wyścigi, 700 samochodów na parkingu w Poczesnej, interweniowała drogówka z kilku miast

Facebook Twitter

W sobotni wieczór (10.04.) na parkingu w Poczesnej spotkało się ponad 700 miłośników czterech kółek. Weekend okazał się tym samym pracowity dla drogówki, bo zmotoryzowani umówili się na nielegalne wyścigi pod hasłem "Illegal Night Częstochowa".

Część z nich straciła dowody rejestracyjne swoich samochodów:

Miało to być rozpoczęcie sezonu połączone z nielegalnymi wyścigami. Podczas zabezpieczenia tego wydarzenia policjanci z Częstochowy wspólnie z policjantami z miast ościennych skontrolowali łącznie ponad 130 samochodów osobowych, przebadali prawie 700 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili ponad 130 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym, do których doszło na drogach dojazdowych do Poczesnej.

Oprócz miejskiej drogówki pomagali mundurowi z: Bytomia, Będzina, Gliwic, Zawiercia, Kłobucka, Lublińca, Tarnowskich Gór i Sosnowca. Około 80 wystawionych mandatów dotyczyła przekroczenia prędkości, wylicza podkom. Sabina Chyra-Giereś z częstochowskiej policji. 5 piratów drogowych straciło prawa jazdy:

Policjanci zatrzymali również 19 dowodów rejestracyjnych pojazdów, które przez swój zły stan techniczny stanowiły zagrożenie bezpieczeństwa. Nie doszło na drogach miasta i powiatu częstochowskiego do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pogoda zachęca niektórych kierujących do szybszej jazdy. Apelujemy o zdrowy rozsądek, o dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków, jak i do własnych umiejętności prowadzenia pojazdu.

Wiosna i dobre warunki na drodze prowokują niebezpieczne zachowania

– dodaje Sabina Chyra-Giereś, rzecznik częstochowskiej policji. Główną przyczyną wypadków o tej porze jest brawura i nadmierna prędkość.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj