Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Umowa na wykonanie dokumentacji podpisana. Budowa Centrum Dydaktycznego Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu coraz bliżej

Facebook Twitter

Uniwersytet Jana Długosza zrobił kolejny duży krok w utworzeniu kierunku lekarskiego. Władze uczelni podpisały umowę na wykonanie projektu architektonicznego Centrum Dydaktycznego Nauk Medycznych UJD. 

Do przeprowadzonego konkursu przez częstochowski uniwersytet nadesłano 44 prace. Najlepsza koncepcja architektoniczna została przygotowana przez projektantów z Wrocławia i to z nimi władze uczelni podpisały umowę na wykonanie projektu. W ciągu dziesięciu miesięcy muszą wykonać pełną dokumentację wraz z uzyskaniem decyzji o pozwolenie na budowę. Następnie uniwersytet rozpocznie postępowanie przetargowe. Przypomnijmy jeszcze, że miejsce kształcenia medyków powstanie na terenie kampusu uniwersyteckiego przy ul. Chłopickiego. Obecnie znajduje się tam dawny obiekt Instytutu Muzyki, który jest wyłączony z eksploatacji.

Centrum o powierzchni ok. 3 tys. metrów kwadratowych pomieści m.in. sale wykładowe i pracownie laboratoryjne, w tym mi.in.: histologii, fizjologii, mikrobiologii, biotechnologii medycznej i inne.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj