Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Umowa na pierwszy odcinek A1 od Częstochowy do Tuszyna podpisana!

Facebook Twitter

Umowa na projektowanie i budowę ostatniego brakującego odcinka autostrady A1 już podpisana. Warta jest blisko 600 mln złotych.

Parafowali ją wczoraj (23.07.) w miejscu prowadzonej inwestycji przy obwodnicy Częstochowy wykonawcy z włoskiej firmy Polaqua, władze GDDKiA oraz Ministerstwa Infrastruktury.

Oceniał planowaną inwestycję wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Na budowę czeka 80 km autostrady A1. Udało się podpisać umowę na pierwszy z pięciu odcinków od Częstochowy do Tuszyna w województwie łódzkim.

Pytaliśmy ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Wyłonienie wykonawcy nastręczało pewne trudności, choć wszystkie z przedstawionych ofert mieściły się w budżecie. Procedura trwała długo, ale nie powinna wpływać na większe opóźnienie realizacji zadania…

Nowy odcinek autostradowy poprowadzi śladem dzisiejszej trasy DK1, przypominał wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik. Na razie przedstawiciele władz centralnych nie chcieli składać deklaracji że odcinek A1 w części w obwodnicy Częstochowy będzie bezpłatny. Wiadomo za to jak ma przebiegać harmonogram prac.

Planowane prace na autostradzie A1 w naszym regionie przybliżał nam Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Materiał przygotował Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2020