Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Umowa na modernizację stadionu Skry podpisana. Prace do lutego 2023

Facebook Twitter

Jest umowa na modernizację stadionu Skry Częstochowa. Prace wartości 5,2 mln zł wykona firma z Katowic. Z Polskiego Ładu na tę inwestycję miasto otrzymało 5 mln zł dofinansowania.

fot. czestochowa.pl

Prace związane będą m.in. z podgrzaniem i wymianą płyty boiska oraz wzmocnieniem oświetlenia. W celu spełniania wymogów I ligi piłkarskiej boisku potrzebny jest nowy obrys, nowa nawierzchnia. Zostanie wymienione ogrodzenie i zostaną wytyczone parkingi. przebudowane zostanie oświetlenie. Te od dawna wyczekiwane przez klub i kibiców inwestycje pozwolą drużynie na grę w I lidze na swoim obiekcie przy ul. Loretańskiej. Aktualnie domowe spotkania Skry odbywają się w Bełchatowie. Jeżeli inwestycja zakończy się zgodnie z planowanym terminem, w rundzie wiosennej nasza drużyna będzie mogła wreszcie wrócić na miejski obiekt. Prace powinny potrwać do lutego przyszłego roku.

Inwestycja wartości 5,2 mln zł zostanie sfinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych (wartość wsparcia z tego źródła to 5 mln zł – jest efektem wniosku złożonego przez Częstochowę) oraz środków własnych miasta.

Wyłonionym w przetargu wykonawcą zadania jest katowicka firma INTERHALL.

Obecnie na obiekcie Skry realizowane są prace związane z rozbudową i przebudową budynku zaplecza sportowo-socjalnego. To efekt projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego, który zyskał poparcie głosujących.

źródło: BP UM Częstochowy

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj