Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Umów się ze swoją sprawą do Urzędu Skarbowego w Częstochowie. Nie przychodź w ciemno, aby uniknąć kolejek

Facebook Twitter

Umów wizytę w urzędzie skarbowym, zachęcają do tego również pracownicy skarbówki w naszym regionie. Można to zrobić łatwo przez internet lub telefonicznie. Zmiany w kanałach obsługi osób wymusiła oczywiście pandemia.

Ze względu na sytuację epidemiczną do urzędu umawiajmy się tylko, jeśli jest to niezbędne:

Podatnicy mogą umawiać terminy wizyt w Urzędach Skarbowych. Rezerwacji można dokonać za pomocą formularza online, telefonicznie lub osobiście. To komfortowy sposób na umówienie się na spotkanie z urzędnikami, który pozwala uniknąć kolejek. Jak umówić wizytę online? Możemy to zrobić na 3 sposoby – przez internet za pomocą strony wizyta.podatki.gov.pl, telefonicznie – numery telefonów sprawdzisz na stronie internetowej swojego Urzędu Skarbowego, w urzędzie w punkcie umawiania wizyt, który znajduje się blisko wejścia.

Na umówioną wizytę należy przyjść z dokumentem tożsamości. Jeśli nie możemy zjawić się na spotkaniu, warto wykonać do urzędu skarbowego telefon by nie blokować takiej możliwości innym interesantom, przypomina o tym rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Katowicach Michał Kasprzak.

Przed dokonaniem wyboru co do daty i godziny spotkania należy wskazać jedną z 9 kategorii spraw, którą chcesz załatwić. Precyzyjne wskazanie rodzaju sprawy znacznie ułatwi jej załatwienie. Pracownik urzędu wiedząc czego dotyczy sprawa może dokładnie wskazać miejsce wizyty, okienko oraz wstępnie przygotować się do obsługi sprawy.

Jak dodaje rzecznik Michał Kasprzak, od jesieni ubiegłego roku podatnicy coraz chętniej korzystają z formularza online do umawiania wizyt. Nadal też skorzystamy z formy online załatwiania spraw w urzędach skarbowych w Częstochowie. Internet w obłudze spraw podatkowych z reguły wypiera już bezpośredni kontakt z urzędnikiem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj