Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ulica Mirowska częściowo jest już przejezdna. Od 1 grudnia miejskie autobusy nr 11,13 i 28 wracają na swoje stały trasy

Facebook Twitter

Wraca częściowa przejezdność przez ulicę Mirowską. Nadal prowadzone są tam prace drogowe, ale MZD postanowił wydać zgodę na jej użytkowanie. Chodzi o fragment Mirowskiej między Nadrzeczną a Faradaya.

Ruch odbywa się po środkowych pasach, przyległych do osi drogi.

Tym samym udrożniony zostanie dojazd do centrum z Zawodzia i z Zawodzia do centrum oraz w dużej mierze odciążony będzie objazd przez ul. Srebrną. W efekcie udrożnienia ul. Mirowskiej zmieni się także organizacja ruchu w obrębie skrzyżowania Faradaya – Mirowska.

– tłumaczy Maciej Hasik z MZD. Jak zatem jeździmy na tym skrzyżowaniu Faradaya – Mirowska od 1 grudnia?

· z Mirowskiej od strony centrum nakaz skrętu w prawo w Faradaya

· z Faradaya w kierunku centrum nakaz skrętu w lewo w Mirowską

· z Mirowskiej od strony Srebrnej możliwości jazdy na wprost w Mirowską w kierunku centrum z nakazem zatrzymania się przed znakiem STOP – UWAGA zmiana pierwszeństwa – możliwy tu także skręt w prawo

· z Mirowskiej od strony Srebrnej niemożliwy będzie skręt w lewo w ul. Faradaya – objazd do Faradaya przez ulice: Kaczorowską i Kopcową.

Od środy 1 grudnia na swoje stały trasy wracają trzy linie autobusowe MPK nr 11, 13 i 28. (ta ostatnia będzie jeździć wciąż objazdem przez al. NMP). Obsługa będzie odbywać się z pominięciem przystanków „Zawodzie Szpital” w obu kierunkach.

Jednocześnie w kolejną fazę wchodzą od środy (1.12) także pozostałe prace budowlane, w tym te związane z rozszerzonym zakresem przebudowy ul. Mirowskiej od skrzyżowania z ul. Faradaya do ul. Kaczorowskiej.

W związku z robotami możliwe będzie poruszanie się na tym odcinku ul. Mirowskiej tylko w kierunku od Srebrnej do Faradaya i dalej do Mirowskiej wg wspomnianych wcześniej zasad. W kierunku przeciwnym zaś, od ul. Faradaya do ul. Srebrnej, ul. Mirowska będzie nieprzejezdna i obowiązywać będzie objazd przez ul. Kopcową i Kaczorowską.

– jak dodaje Maciej Hasik, taka organizacja ruchu i komunikacji miejskiej będzie obowiązywać do 10 grudnia, następnie ulegnie niewielkim modyfikacjom.

Linie nr 11 i 13 powrócą na swoje stałe trasy od ,,I Alei” NMP przez Mirowską do Faradaya – w obu kierunkach. Taką samą trasą będzie kursowała linia nr 28.

Przystanki ZAWODZIE – SZPITAL pozostają nieczynne.

 

Dla linii nr 11, 13 i 28 zostaje wyłączona obsługa przystanków: NADRZECZNA, RONDO TRZECH KRZYŻY, DROGOWCÓW, SREBRNA – RONDO, JURAJSKA, SREBRNA I, SREBRNA oraz RYNEK NARUTOWICZA (przy ulicy Mirowskiej).

W celu zapewnienia punktualności dla kursów jadących od Zawodzia w kierunku centrum, autobusy linii nr 11, 13 i 28 będą odjeżdżać opóźnione o 8 minut z przystanków początkowych: Legionów, Kusięcka KSSE, Kucelin Szpital, Walcownia oraz Huta Wydział Transportu.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj