Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ułatwią kontakt z dzielnicowym. Mundurowi będą bliżej, by lokatorzy czuli się bezpieczniej

Facebook Twitter

Dzięki nowej częstochowskiej inicjatywie ma być łatwiej o kontakt mieszkańców z dzielnicowymi. Akcję na tym polu zapoczątkował Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wraz z częstochowską policją i MOPS-em.

fot.czestochowa.pl

To nowe działanie w ramach programu „Bezpieczna Częstochowa”. Mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Krzysztof Matyjaszczyk: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej informując mieszkańców, podejmuje różnego rodzaju akcje z bezpieczeństwem, w tym wypadku jest to akcja wspólnie realizowana z policją, by poinformować wszystkich kto jest ich dzielnicowym. Z pewnością będzie to z korzyścią zarówno dla samych mieszkańców, że będą wiedzieć do kogo ewentualnie należy się zwrócić, kto jest tą osobą która ma się opiekować ich mieszkaniem, ich terenem, ich działką, ich podwórkiem. Mam też nadzieję, że wzrośnie bezpieczeństwo samych mieszkańców, którzy będą wiedzieli jak postąpić i do kogo się zgłosić. Policja też będzie dzięki temu skuteczniejsza.

fot.czestochowa.pl

Dzięki rozpoczętej akcji, faktycznie mundurowi – dzielnicowi będą bliżej częstochowian.

Celem jest ułatwienie kontaktu w celu rozwiązywania problemów i poprawa bezpieczeństwa

– dodaje Paweł Konieczny, prezes ZGM TBS.

Paweł Konieczny: Mieszkańcy bardzo często zwracają się do nas, informując nas, że np. dzień wcześniej byli świadkami jakiegoś zdarzenia. Często pytają się, co mogą z tym zrobić (…). Najprostszym, najlepszym rozwiązaniem jest prostu kontakt z dzielnicowym, który o takich rzeczach powinien wiedzieć. Istnieje Krajowa Mapa Zagrożeń, z kolei my chcemy stworzyć taką mapę dla Częstochowy.

Zadaniem dzielnicowych będzie dotarcie do jak największej liczby mieszkańców, taką aktywność mundurowych

– zapowiada Dariusz Kiedrzyn, komendant policji w Częstochowie:

Dariusz Kiedrzyn: W celu poznania problemu, w celu udzielania pomocy ale również wzbudzenia zaufania społecznego, wskazania co robi policja, jak może pomóc oraz aby zaktywizować społeczeństwo do działań na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wskazywania nam różnego rodzaju problemów na które możemy zareagować. Tak wygląda ta formuła i tak dzielnicowi są zadaniowani do pracy, zostali też odciążeni z innych obowiązków aby byli policjantem pierwszego kontaktu.

fot.czestochowa.pl

Wszystkie strony poznały założenia nowej kampanii. Akcja jest też promowana w Częstochowie na kilka sposobów. Do mieszkańców trafi folder z danymi kontaktowymi do wszystkich dzielnicowych. Według badań 20 proc. lokatorów nie czuje się bezpiecznie wieczorem i w nocy w swojej klatce schodowej, czy na ulicy w pobliżu miejsca zamieszkania. Miasto chce eliminować takie poczucie zagrożenia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj