Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ukraiński biznes zainwestuje w Myszkowie. To efekt wojny za naszą wschodnią granicą

Facebook Twitter

Firma z ukraińskim kapitałem, producent urządzeń dla branży spożywczej, zainwestuje 9 mln złotych w nowy zakład. To nie jedyna w ostatnich dniach, nowa inwestycja w Katowickiej Specjalnej Stefie Ekonomicznej.

fot. miastomyszkow.pl

To oficjalny przedstawiciel urządzeń chłodniczych ukraińskiej marki w krajach Unii Europejskiej. Wyposaża sklepy, supermarkety i hipermarkety w regały, lady oraz inne specjalistyczne urządzenia dla branży spożywczej. Firma obecna jest w Polsce od 2016 roku, jednak – również w związku z trudną sytuacją w Ukrainie – zdecydowała się stworzyć nowy zakład w Myszkowie, na działce o powierzchni ponad 5,5 tys. m2. Poza ukraińskim przedsiębiorstwem, w ostatnich dniach na inwestycję zdecydowały się kolejne firmy, które stworzą projekty o wartości około 55 mln zł.

SOFE-GROUP POLAND, firma z ukraińskim kapitałem, producent urządzeń dla branży spożywczej, zainwestuje w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w nowy zakład o wartości niemal 9 milionów zł. Poza ukraińskim przedsiębiorstwem, w ostatnich dniach na inwestycję zdecydowali się kolejni inwestorzy, wśród nich również przedstawiciele sektora MŚP, którzy stworzą nowe projekty o łącznej wartości około 55 mln zł. Jak wskazują przedstawiciele KSSE – mimo trudnej sytuacji gospodarczej w Europie – mikro, małe i średnie firmy nie decydują się na wstrzymanie planów rozwojowych.

SOFE-GROUP POLAND to oficjalny przedstawiciel urządzeń chłodniczych ukraińskiej marki HITLINE w krajach Unii Europejskiej. Wyposaża sklepy, supermarkety i hipermarkety w regały, lady oraz inne specjalistyczne urządzenia dla branży FMCG.

Łącznie władze KSSE wydały w tym roku 39 decyzji o wsparciu, co jest wynikiem bardzo zbliżonym do rekordowego 2021 r. Wtedy to Katowicka SSE po raz pierwszy – jako jedyna w Polsce – wydała ponad 100 decyzji dotyczących nowych inwestycji. Od początku tego roku 67% z nich dotyczyło sektora MŚP, który coraz częściej decyduje się na lokowanie nowych projektów w strefie. Wg władz KSSE to dowód na to, że zarówno pandemia jak i sytuacja na Ukrainie, czy nawet przerywane łańcuchy dostaw nie powodują wśród mikro, małych i średnich biznesów braku decyzji o dalszym o rozwoju.

Dr Janusz Michałek: Cieszymy się, że kondycja polskich firm z sektora MŚP nie zmienia się znacząco w związku obecną, skomplikowaną sytuacją gospodarczą w Europie i na świecie. W rozmowach z naszymi inwestorami widzimy pewien niepokój o kolejne miesiące, jednak dotyczy to raczej dużych przedsiębiorstw i międzynarodowych koncernów. Tymczasem firmy z sektora MŚP wciąż myślą o rozwoju, dlatego też z przyjemnością – po tym jak spełnią one określone w ustawie warunki – wydajemy decyzje o wsparciu. Tym bardziej krzepiące są takie projekty, jak ukraińskiej firmy SOFE-GROUP, która decyduje się na rozwój biznesu, mimo dramatycznej sytuacji jaka panuje w ojczystym kraju. Cieszymy się, że możemy pomóc, a tym samym wesprzeć gospodarkę sąsiadów zza naszej wschodniej granicy

– mówi dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Dziękujemy za zaufanie do naszej firmy oraz za udzielone wsparcie od KSSE. Cenimy fakt pomocy dla naszego biznesu z ukraińskim pochodzeniem. Mamy nadzieję, że będzie to pierwszy krok do rozwoju naszych inwestycji w województwie śląskim

– informuje zarząd SOFE-GROUP POLAND.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 lutego 2023