Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ukrainka, której rodzina została w Ukrainie, pomaga w Częstochowie rodakom. Nas prosi o pilnie potrzebne rzeczy

Facebook Twitter

Częstochowianie zapełniają pomocą rzeczową ciężarówki, które jadą na ukraińską granicę. Wszyscy możemy pomóc, ale ważne aby robić to z głową. Przynośmy tylko artykuły pierwszej potrzeby.

fot. Pixabay

Najbardziej przydatne są: leki, koce, kołdry i jedzenie, które nadaje się od razu do spożycia

– apeluje Maria z Ukrainy, która w naszym mieście również koordynuje przekazywaną pomoc.

Dużo ludzi daje jakieś rzeczy, tak naprawdę niepotrzebne. Dużo ludzi, którzy tu jadą, biorą ze sobą swoje rzeczy. Potrzebują rzeczy do mieszkania. W Częstochowie na ul. Kucelińskiej stoi tir i są tu osoby odpowiedzialne za to. Jeżeli ktoś przyjdzie i zadzwoni, my to wszystko zabieramy, rejestrujemy i zapisujemy. Dziękujemy bardzo.

Najpotrzebniejszą pomoc można dostarczać na ul. Bór 59 lub Kucelińską 22 – praktycznie przez całą dobę. Ciężarówka została podstawiona pod jedną z częstochowskich firm. Na pojeździe jest numer telefonu do osoby, która wyjdzie odebrać nasze dary o każdej porze.

Konserwy, jedzenie, które szybko można sobie przygotować. Ludzie stoją na granicy i potrzebują rzeczy, których nie trzeba gotować. Potrzebują kołdry, poduszki, prześcieradła itp. To w pierwszej kolejności. Mogą być też mydła, szampony, to też się przyda

– apelowała Maria z Ukrainy, która podpowiada czego najbardziej potrzebują walczący Ukraińcy oraz uchodźcy. Po przewiezieniu na granicę środki zostaną rozwiezione busami do miast potrzebujących pomocy humanitarnej m.in. Kijowa, Charkowa, Sumy, Równego, Odessy i Lwowa. Wolontariuszka, która koordynuje pomoc, sama czeka na rodzinę, która została w Ukrainie. To brat oraz dwie siostry:

Nie może wyjechać do Polski, bo taka jest sytuacja, że od 18 do 60 lat żaden chłopak nie może wyjechać.

Radio Jura: Ile Pani brat ma lat?

27

Radio Jura: Zostanie na miejscu i będzie bronił?

Tak, tak.

Radio Jura: Da się nawiązać kontakt?

Rozmawiamy przez telefon, komunikatory. Na razie z nimi mam kontakt.

Z Marią, Ukrainką pomagającą w Częstochowie swoim rodakom – rozmawiał Mariusz Osyra.

Pilne potrzeby

  • żywność: napoje, herbata, kawa, konserwy, puszki, słoiki z gotowymi daniami, mleko modyfikowane dla dzieci, słoiczki dla dzieci, słodycze, produkty z dłuższym terminem ważności,
  • środki higieny i czystości: mydło, pampersy, chusteczki nawilżone, papier toaletowy, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, opatrunki, bandaże, woda utleniona, apteczki i inne przydatne medykamenty
  • inne: pościel, kołdry, poduszki, koce, kocyki, ręczniki, ciepła odzież, termosy, latarki oraz turystyczne kuchenki gazowe.

Kontaktowy numer telefonu dla chcących przekazać pomoc – 500 249 999.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj