Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ukraińcy dziękują za okazane wsparcie. Plenerowe wydarzenie w sobotę na Placu Biegańskiego

Facebook Twitter

Dobre Serce dla Ukrainy w sobotę 2 lipca. To akcja, którą na naszym terenie inicjują obywatele narodu walczącego z rosyjską agresją. W Częstochowie wciąż możemy pomóc, a tym razem możemy przyjąć też podziękowania. Wystarczy odwiedzić specjalny festyn, połączony z występami i flashmobem w centrum miasta.

To gest Ukraińców w podzięce specjalnie dla naszych mieszkańców:

Nadia Łukaniuk: Po ukraińsku też „Dobre serce”, to będzie taki koncert – Flashmob z piosenką „Czerwona kalina”. Pozdrowienia i smakołyki od naszych dziewczyn z Masterclass z Ukrainy i będą artyści z Ukrainy, pani Maryna. To będzie koncert – podziękowanie od Ukrainy mieszkańcom Częstochowy i okolic Częstochowy za dobre serce, za pomoc dla Ukrainy i za wsparcie w ciężkich czasach dla naszego kraju.

– zaprasza Nadia Łukaniuk, aktywnie działająca w Częstochowie obywatelka Ukrainy, która razem z rodakami przygotowała ciekawy program. Uchodźcy, którzy znaleźli się w naszym mieście starają się aktywnie działać, organizują pomoc, którą wysyłają żołnierzom. Spontanicznie też pojawił się pomysł na festyn w mieście:

Nadia Łukaniuk: Pani Maryna, która jest znaną artystką, przyjechała z Odessy, 3 dni po porodzie. Dziecko urodziło się 1 marca. Uciekała przed wojną, przyjechała do Częstochowy. Poznałyśmy się i w dwa dni zorganizowałyśmy coś takiego – to podziękowanie dla Częstochowy, dla mieszkańców za pomoc Ukrainie. Czekamy na gości 2 lipca, o godz. 17:00, na placu Biegańskiego. Serdecznie zapraszamy.

Nie zabraknie muzyki, atrakcji dla dzieci i oczywiście ukraińskich przysmaków, zachęca Nadia Łukaniuk. Sobotnia impreza jest otwarta dla wszystkich.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj