Udany początek sezonu Rakowa Częstochowa. Wygrana z Wartą Poznań 1:0

W meczu 1 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w piątek (15.07) piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali u siebie z Wartą Poznań 1:0 (0:0). Gola na wagę 3 punktów zdobył w 79 min. Vladislavs Gutkovskis.

Trener Marek Papszun w wyjściowym składzie dokonał tylko jednej zmiany w porównaniu z meczem o Superpuchar z Lechem Poznań sprzed tygodnia – Patryka Kuna zastąpił Sorescu. Wicemistrz Polski był faworytem tego starcia, jednak w pierwszej połowie „czerwono – niebiescy” swoją grą tego nie potwierdzili. Warta skutecznie się broniła, wysoko atakowała piłkarzy Rakowa i prezentowała się całkiem dobrze. Goście mieli też najlepszą szansę na zdobycie gola – pod koniec 1 połowy poprzeczka uratowała naszą drużynę przed stratą bramki, po uderzeniu głową Miłosza Szczepańskiego.

W drugiej połowie gra Rakowa wyglądała już dużo lepiej, akcje ofensywne były coraz bardziej składne. W 63 minucie sytuacji „sam na sam” z bramkarzem gości Adrianem Lisem nie wykorzystał Gutkovskis. Nasz napastnik zrehabilitował się na szczęście w 79 minucie, kiedy to zdobył jak się okazało zwycięskiego gola po podaniu Mateusza Wdowiaka.

Teraz przed Rakowem arcyważne spotkanie w 2 rundzie Ligi Konferencji Europy – w czwartek (21.07) do Częstochowy zawita silna drużyna FK Astana z Kazachstanu. \

Raków Częstochowa – Warta Poznań 1:0 (0:0)

Skład Rakowa: Kovačević – Rundić, Arsenić, Racovițan, Sorescu (80. Długosz), Lederman, Papanikolaou, Tudor (67. Sturgeon), Ivi (85. Musiolik), Wdowiak (80. Kochergin), Gutkovskis (85. Piasecki)