Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Udało się udaremnić przemyt kilku tysięcy tabletek. Kierowca wpadł na autostradzie A1

Facebook Twitter

Znów udało się udaremnić przemyt środków odurzających przez granicę. Niebezpieczne wyroby były ukryte w samochodzie, celnicy przejęli je patrolując drogi w naszym regionie.

fot. Pixabay

To już kolejny przypadek, gdy udaremnili przemyt tabletek z substancjami narkotycznymi:

To była zwykła, rutynowa kontrola. Funkcjonariusze śląskiej KAS zatrzymali na autostradzie A1 busa. Pojazdem kierował 57-letni obywatel Republiki Czeskiej. Okazało się, że mężczyzna przewozi ukryte pod siedzeniem tabletki w kolorze białym. Funkcjonariusze na miejscu wykonali badania za pomocą narkotestu. Okazało się, że tabletki zawierają pseudoefedrynę

– mówi Grażyna Kmiecik, z Izby Celno-Skarbowej w naszym województwie. Tabletki z pseudoefedryną które mają działanie pobudzające miały trafić na czarny rynek leków. Ukryte były w pojeździe w dwóch workach:

W wyniku kontroli funkcjonariusze śląskiej KAS zabezpieczyli 3800 sztuk tabletek zawierających pseudoefedrynę. Obywatel Czech, który przewoził tabletki, został zatrzymany. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi policja. Miesiąc wcześniej mundurowi zatrzymali duży transport tabletek, ujawnili blisko 35 tys. tabletek z pseudoefedryną. Miały docelowo trafić do odbiorcy w Czechach.

Podobne kontrole na autostradzie A1 są prowadzone przez służby celno-skarbowe cyklicznie, przyznaje nadkom. Grażyna Kmiecik, ekspert Służby Celno-Skarbowej na Śląsku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj