Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uczniowie TZNu innowacyjni ze swoimi wynalazkami na międzynarodową skalę

Facebook Twitter

Uczniowie Technicznych Zakładów Naukowych wrócili z medalami po sukcesach na 16. Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków.

fot. facebook.com/tznczestochowa

Na największym w Polsce wydarzeniu promującym wynalazczość i innowacje, częstochowscy uczniowie błysnęli pomysłami, pokazując swoje nowoczesne aplikacje:

Przemysław Błaszczyk: Jest to impreza organizowana m.in. przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów w Warszawie. Impreza co roku o zasięgu międzynarodowym, bo zasadniczo około 20-25 krajów bierze w niej udział. Nie tylko szkoły, bo to impreza skierowana głównie dla uczelni wyższych, do przedsiębiorstw, do instytutów naukowych, więc nasz udział to trochę „na dokładkę”. Niemniej cieszymy się, że dajemy radę konkurować na takim szczeblu, na takim poziomie

– mówił z dumą nauczyciel Przemysław Błaszczyk z TZN-u. Złotym medalem została nagrodzona praca „DO IT” autorstwa Piotra Orzechowskiego i Jacka Szczypiora. To aplikacja stworzona do usprawnienia zarządzania pracą w zespole:

W naszej aplikacji mamy coś takiego jak projekty, możemy stworzyć swój projekt, dodać do niego osoby, które będą z nami wykonywać ten projekt. Następnie możemy zrobić w tym projekcie zadania, przypisać te zadania do osób w tym projekcie, następnie możemy stworzyć formularz, zebrać informacje istotne dla naszego projektu i następnie wysłać ten formularz poprzez czat, do osób wykonujących z nami projekt. Mamy też również w naszej aplikacji możliwość wyszukiwania osób do projektu, jeżeli brakuje nam jakiejś osoby.

Srebrny medal otrzymała aplikacja „Democratia” autorstwa Dominika Orlikowskiego i Huberta Kozaka, która udostępnia przekrojowe dane dotyczące pracy i działalności polskich polityków.

Nasz projekt powstał ze względu na to, że interesujemy się polityką. Nas interesują bardziej merytoryczne działania, które mają na celu, żeby konkretnie coś zmienić, żeby żyło się lepiej.

Żeby wyborcy mieli łatwy dostęp do informacji o ich okręgu, przez co wyborcy będą mogli wyrobić sobie łatwo zdanie bez przeszukiwania pięciu portali informacyjnych.

Brązowy medal otrzymał projekt „TreeDonation” („Darowizna na drzewo”), autorstwa Dawida Kaczmarzyka. Ta aplikacja pomoże w łatwy sposób zadbać o środowisko wokół nas:

Ta aplikacja pozwala użytkownikom na pomoc w dofinansowaniu Urzędu Miasta w sprawach ekologicznych, głównie chodzi o ochronę lokalnego środowiska. Aplikacja pozwala bardziej spersonalizować swoją charytatywność i przedstawiać ją innych, jest też ona bardziej osobista, dzięki temu, że w aplikacji możemy wybrać odpowiednie miejsce, któremu chcemy pomóc, czyli np. nasze najbliższe otoczenie, na którym nam zależy.

Gratulujemy utalentowanej młodzieży z Technicznych Zakładów Naukowych

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj