Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uczniowie i przedszkolaki z Kawodrzy niedługo będą cieszyć się nowym budynkiem

Facebook Twitter

Podstawówka z ul. Przestrzennej w Kawodrzy zmienia się nie do poznania. Szkoła w nowej, rozbudowanej siedzibie ma być gotowa już na kolejny rok szkolny. Latem, podczas wakacji odbędzie się jej ostateczne meblowanie.

fot. czestochowa.pl

Duża rozbudowa jest już finalizowana:

Ta rozbudowa zaplanowana jest do zakończenia w tym roku, Od nowego roku szkolnego, uczniowie pójdą już do nowej szkoły, budynek wzbogaci się o nową salę gimnastyczną, łącznik ze stołówką i świetlicą. Cały budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, będzie wzbogacony o dwie windy, a dodatkowo, w budynku zostanie urządzone nowe przedszkole (…).

– mówił Michał Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych, miasto chce w nowej lokalizacji umiejscowić również przedszkole z ul. Konwaliowej. Pilnie potrzebuje ono lepszych warunków lokalowych dla opieki nad dziećmi…

Przedszkole przy ulicy Konwaliowej to tak naprawdę dom jednorodzinny. Od wielu, wielu lat miało tam siedzibę przedszkole. Teraz po rozbudowie, przeniesiemy je na ulicę Przestrzenną, czyli niedaleko. Przedszkole będzie nowe: (..) parkingi, zagospodarowanie, place zabaw, więc dzieci będą miały zupełnie nowy obiekt. Ten budynek już widać, teraz prace trwają wewnątrz. Do końca czerwca mają trwać roboty budowlane. W wakacje przeznaczymy czas na dodatkowe wyposażenie obiektu. Od nowego roku szkolnego, uczniowie Kawodrzy Górnej powinni cieszyć się nową szkołą.

Nowy zespół szkolno-przedszkolny za zgodą śląskiego kuratora oświaty ma powstać na kolejny rok szkolny. Dodaje Michał Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji w częstochowskim magistracie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj