Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uczniowie częstochowskich szkół tworzą siatki maskujące dla ukraińskiego wojska

Facebook Twitter

Częstochowscy uczniowie biorą udział w akcji tworzenia siatek maskujących, które trafią do żołnierzy walczących za naszą wschodnią granicą. Które konkretnie szkoły włączyły się w tę inicjatywę?

fot.czestochowa.pl

Zaangażowanie częstochowskiej młodzieży w działania pomocowe dla Ukrainy nie słabnie. Faktycznie, w ostatnich dniach prowadzono akcje wyplatania siatek, które posłużą jako kamuflaż żołnierzom walczącym z rosyjską napaścią. To pomysł Wydziału Edukacji i jego naczelnika Rafała Piotrowskiego. Na odzew uczniów nie trzeba było długo czekać. Siatki powstawały w czterech szkołach z oddziałami mundurowymi: w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego, w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego, w ZST im. Jana Pawła II. Całość koordynował Zespół Szkół Samochodowych.

fot.czestochowa.pl

Oprócz wyplatania siatek, zebrano też dary żywnościowe. Do Ukrainy przewieziono 200 konserw mięsnych i zup błyskawicznych przekazanych przez „Fundację Barnaby” i naczelnika Rafała Piotrowskiego. Pomoc dopełniał też zestaw 1000 pojemniczków z miodem podarowanym przez jednego ze sponsorów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024