Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uczeń TZN-u znów wśród najlepszych olimpijczyków

Facebook Twitter

Politechnika Częstochowska jest gospodarzem już szóstej edycji Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania. W kolejnym etapie dorocznego konkursu znów triumfował uczeń TZN-u w Częstochowie Tomasz Marczak. Znalazł się w gronie kilkudziesięciu finalistów z całego kraju.

Rozmawialiśmy o rywalizacji między finalistami w prestiżowych konkursach, którzy okazuje się często są po prostu…przyjaciółmi.

Organizatorem olimpiady jest jak zawsze Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Każda kolejna edycja ma konkretny temat, a na coraz trudniejsze pytania odpowiadają uczniowie z całego kraju, z liceów i techników, często najlepszych szkół w Polsce. Mają o co walczyć, obok nagród rzeczowych, olimpiada otworzy im drogę na studia…

Zapowiada dr Andrzej Brzeziński, pomysłodawca wydarzenia, wykładowca częstochowskiej Politechniki. W pierwszym etapie w grudniu wystartowało blisko 5 tys. uczniów. Wybrano ośmiuset uczestników, a w ostatnim etapie udało się wyodrębnić najlepszą 50-tkę…

Mówią dr Andrzej Brzeziński organizator olimpiady oraz jeden z najlepszych uczestników, Tomasz Marczak z częstochowskiego TZN-u, którego o przygotowania do konkursu pytał Mariusz Osyra. Trzymamy kciuki podczas kwietniowego finału.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj