Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uczczą na sportowo osobę zmarłego prorektora: Marszobieg im. Maciej Mrowca w sobotę (3.06) w Olsztynie

Facebook Twitter

Społeczność akademicka Politechniki na sportowo upamiętni prof. Macieja Mrowca. Przypomnijmy prorektor ds. rozwoju częstochowskiej uczelni zmarł nagle w grudniu 2022 roku.

fot. Wokandapix / pixabay.com

Marszobieg im. Maciej Mrowca w sobotę w Olsztynie

Teraz szykowany jest specjalny marszobieg terenowy jego pamięci, odbędzie się już w sobotę (03.06.) w malowniczym Olsztynie.

Katarzyna Brendzel: W ten sposób chcemy uhonorować wspaniałą postać pana profesora i jego zasługi dla uczelni. Jego pasją był również sport, siatkówka, koszykówka, nieraz również uczestniczył w marszobiegu. Organizatorem wydarzenia jest Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Częstochowskiej, Dział Promocji oraz Miasto i Gmina Olsztyn. Biuro zawodów będzie mieścić się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olsztynie przy ulicy Zielonej 66.

Jak mówi Katarzyna Brendzel, rzecznik Politechniki, zaproszenie jest szerokie, dla zawodników w każdym wieku. Trasę można pokonać zgodnie z nazwą biegiem, marszem, w chodzie sportowym, we własnym tempie i czasie. Główne biegi to 5km i 10km, będzie też dystans 5km do pokonania z kijkami nordic walking. Do tego kids run, czyli krótsze odcinki dla dzieci:

Katarzyna Brendzel: Rozpoczynamy o godzinie 9:00 od wydania pakietów startowych. Zgłoszenia do biegów przyjmujemy pod adresem dostartu.pl. Planujemy biegi dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych na dystansie 100 metrów. Bieg główny rozpocznie się o 11:30. Jedną z atrakcji będą warsztaty z panem Jakubem Jelonkiem – olimpijczykiem w chodzie sportowym, na które zapraszamy o godzinie 11:00.

Warto się zgłosić i wystartować w Marszobiegu Politechniki im. Macieja Mrowca. Organizatorzy zachęcają do startu też całe rodziny.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024