Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uciekał przed policją samochodem bez przedniej opony, jednocześnie był poszukiwany przez mundurowych

Facebook Twitter

Okazało się, że 32-letni częstochowianin wsiadł z kierownicę prawdopodobnie pod wpływem narkotyków, jechał slalomem i zagrażał innym kierowcom. Udało się go ująć dopiero po pościgu.

O weekendowej interwencji powiedziała nam rzecznik częstochowskiej komendy:

32-latek z Częstochowy celowo wprowadził w błąd mundurowych, gdyż był poszukiwany. Myślał, że w ten sposób uniknie kary 149 dni pozbawienia wolności. Nie posiadał również uprawnień do kierowania, a jego zachowanie wskazywało, że mógł znajdować się pod wpływem substancji psychoaktywnych. Okazało się też, że w takim stanie jechał z Mykanowa, gdzie po drodze spowodował 2 kolizje. Częstochowianin odpowie nie tylko za szereg wykroczeń drogowych, jakich się dopuścił, ale również za to, że nie zatrzymał się do kontroli i złamał zakaz przemieszczania się bez ważnego celu. Jeżeli wyniki badań potwierdzą, że prowadził pod wpływem narkotyków, odpowie także za to przestępstwo.

Po zweryfikowaniu danych pirata drogowego, okazało się że ma na koncie więcej przypadków łamania prawa, mówi asp. Sabina Chyra-Giereś. Mężczyzna usłyszał szereg zarzutów. Drogówka skierowała go również na badania toksykologiczne.

Na widok radiowozu policyjnego podjął ucieczkę, stwarzając jeszcze większe zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Mijane pojazdy musiały gwałtownie hamować lub zjeżdżały na chodnik, by uniknąć zderzenia. Policjanci zmuszeni byli wykorzystać policyjny pojazd, by zatrzymać kierowcę. Kia w wyniku kolizji z radiowozem zatrzymała się, a kierowca kontynuował ucieczkę pieszo. Gdy mundurowi dogonili uciekiniera okazało się, że nie miał on przy sobie żadnych dokumentów. Podał się za 25-letniego mieszkańca Świdnika.

– dodaje asp. Sabina Chyra-Giereś, rzecznik częstochowskiej komendy miejskiej policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj