Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ubezpieczenie OC – z czego bierze się jego cena?

Facebook Twitter

Kalkulacja składki ubezpieczenia OC dla wielu kierowców jest niemalże magicznym sekretem, który towarzystwa skrywają przed swoimi klientami. Sytuacja jest jednak o wiele prostsza, niż mogłoby Ci się wydawać. W tym tekście dokładnie wyjaśnimy Ci, z czego wynika cena Twojego ubezpieczenia OC. Zaczynamy!

Gdzie szukać ubezpieczeń komunikacyjnych?

Najlepiej będzie, jeśli zaczniesz poszukiwania w Internecie. Dotyczy to nie tylko ubezpieczenia OC, ale wszelkich innych polis. W sieci znajdziesz najlepsze ceny, a czas całego procesu zaopatrywania się w nowe ubezpieczenie będzie niezwykle krótki. Wystarczy tylko kilka kliknięć, by objąć samochód ochroną. Jeśli chcesz poznać lepiej największe towarzystwa ubezpieczeniowe, czytaj na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/firmy/0.html. Rynek obecnie jest bogaty we wszelkiego rodzaju oferty i warto przed wybraniem konkretnej polisy przyjrzeć się dostępnym możliwościom. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że podejmujesz świadomą decyzję.

Co wpływa na koszt OC?

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie wyjaśnienie każdego najbardziej istotnego elementu, który wpływ na wysokość składki OC. Pamiętaj, że za kalkulację odpowiada algorytm, który analizuje ryzyko związane z objęciem ochroną konkretnego kierowcy.

Wiek – młodzi kierowcy mają zawsze pod górkę. Wynika to z faktu, że najmniej doświadczona grupa za kierownicą, statystycznie bierze udział w największej liczbie wypadków. Jeśli dopiero co odebrałeś prawo jazdy, to przygotuj się na wysokie składki.

Stan cywilny – osoby z uporządkowanym życiem osobistym mogą liczyć na niższe składki niż kawalerowi i panny. Wynika to z faktu, że zgodnie z badaniami najrzadziej szarżują na drodze.
Dzietność – w tej kwestii jest tak samo, jak ze stanem cywilnym. Ludzie, którzy mają dzieci, nie ryzykują i bez powodu nie narażają się na groźny wypadek. Jest to oczywiście ogólna teoria, która ma jednak odzwierciedlenie w policyjnych statystykach.

Miejsce zamieszkania – w dużych miastach o wiele łatwiej o wypadek niż w mniejszych miejscowościach. Jest to związane z natężeniem ruchu. Właśnie z tego powodu mieszkańcy Warszawy płacą o wiele więcej za ubezpieczenie OC niż kierowcy z Rzeszowa.

Marka i model samochodu – istnieją marki pojazdów, które z góry są skazane na wysokie składki OC. Chodzi przede wszystkim o wszystkie samochody sportowe. Kierowcy BMW nie mają co nastawiać się na niskie składki. Zgodnie ze statystkami o wiele częściej biorą udział w wypadkach niż posiadacze pojazdów Skoda, Fiat i Toyota.

Pojemność – duże silniki to duże wydatki na ubezpieczenie. Jeśli jeździsz pojazdem z motorem o pojemności ponad 3l, to nie masz co się dziwić, że Twoja składka jest wysoka. Najmniej płacą kierowcy, którzy poruszają się samochodami z silnikami 1l.

Rok produkcji – nowy samochód to mniejsze ryzyko awarii. Dlatego właśnie najmniej za OC płacą posiadacze pojazdów, które dopiero wyjechały z salonu.

Przebieg – to, ile kilometrów przejechał Twój samochód, ma duży wpływ na wysokość składki. Zasada jest prosta – im więcej na liczniku, tym wyższa składka.

Czy możesz wpłynąć na składkę?

Oczywiście, że tak. O ile ślub i dzieci nie są czymś, co można załatwić od ręki, o tyle zakup pojazdu z mniejszym silnikiem jest już do zrobienia. Jeśli zastanawiasz się, jak uniknąć zwyżek za niski wiek, to mamy dla Ciebie tekst, z którego wszystkiego się dowiesz: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/a/jak-mozna-uniknac-zwyzki-dla-mlodych-w-ubezpieczeniu-oc/33.html

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021