Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tytuł Mistera Uniwersum w kulturystyce federacji NAC dla zawodnika z Częstochowy

Facebook Twitter

Sukces częstochowskiego kulturysty podczas mistrzostw w tej dyscyplinie w Hamburgu. W Niemczech Bartosz Sokołowski uzyskał tytuł Mister Uniwersum federacji NAC.

Z nowym tytułem na koncie zawodnik pojawił się w Radiu Jura:

Jeśli chodzi o tytuł Mister Uniwersum, to jest to mój drugi tytuł. Pierwszy zdobyłem w 2015 roku w Belgii na zawodach z Federacji WPF. Tytułów kulturystycznych mam dość sporo, nie będę tu wszystkich wymieniał. Najważniejsze to dwa tytuły Mistrza Europy i Wicemistrzostwo Świata. Dla mnie te tytuły wiele nie znaczą, bo to bardziej moja satysfakcja, że udało się coś zdobyć, że wytrwałem w tym okresie przygotowawczym do zawodów. To są naprawdę cztery ciężkie miesiące.

Jak przyznaje częstochowski przedstawiciel światowego poziomu kulturystyki, przygotowania do tego typu mistrzostw są nie tylko pracochłonne, ale też pełne wyrzeczeń:

Godzina kardio rano, godzinny trening siłowy, później kolejne godzinne kardio, ale to odmawianie sobie słodkości, dobrego jedzenia wtedy, kiedy się chce jeść, to zjeść nie można – to jest ciężkie. Nawet wodę trzeba wyliczyć. Ostatni tydzień przed zawodami trzeba liczyć wypijaną wodę. Cztery miesiące wyjęte z życia rodzinnego i społecznego. Trening siłowy można polecić każdemu dla zdrowia. Ścięgna, mięśnie, stawy, nawet kości – to wszystko będzie lepiej funkcjonowało, jeśli jest poddane wysiłkowi, ale z umiarem.

Jak dodaje Bartek Sokołowski, trening siłowy, ruch i cykliczne odwiedziny na siłowni to rzecz dla wszystkich. Profesjonalne ćwiczenia kulturystyczne wymagają wiedzy, przygotowań, dyscypliny i fachowej opieki. Tych najlepszych można podziwiać na mistrzostwach międzynarodowych federacji:

Światowe zawody, byli zawodnicy z Indii, z Chin, także było na kogo popatrzeć. Były sylwetki godne uwagi. Wygrał zawodnik z Niemiec. Nie można się było do niczego przyczepić.

Radio JURA: Jesteśmy na takim pułapie, że nie mamy się czego wstydzić.

Nie, nasi zawodnicy są bardzo dobrze przygotowani. Nasza czołówka na światowej scenie zdobywa najwyższe nagrody w każdej federacji. Dostałem nominację do udziału w mistrzostwach świata tej Federacji PCA i do Mistrzostw Świata NAC, które będą w przyszłym roku.

Mariusz Osyra rozmawiał z Bartoszem Sokołowskim, częstochowskim kulturystą z sukcesami na koncie, aktualnym Misterem Uniwersum federacji NAC.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj