Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tymczasowa organizacja ruchu w pobliżu cmentarzy [MAPY]

Facebook Twitter

W czwartek (1.11) dzień Wszystkich Świętych. Tymczasowa organizacja ruchu w wielu miejscach w rejonie częstochowskich cmentarzy zacznie obowiązywać już od 31.10. W rejonie cmentarza Kule, w środę mniej więcej od 16.00 zamknięte dla samochodów będą odcinki ulic Dekabrystów, od Rolniczej do Cmentarnej, ul. Wały Dwernickiego od Cmentarnej do Fieldorfa Nila, i sama Cmentarna od Tartakowej do bram cmentarza.

Tak jak to było w poprzednich latach, na ul. Rolniczej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Od 31.10 zmiany także w rejonie cmentarza św. Rocha. Już od 13.00 nie przejedziemy ulicą św. Jadwigi od ul. św. Rocha do ul. ks Kubiny. Warto zajrzeć wcześniej na stronę miejskiego zarządu dróg i prześledzić to, jak ma wyglądać tymczasowa organizacja ruchu. Te informacje także oczywiście na naszej stronie. O zmianach będziemy was też na bieżąco informować w naszych wiadomościach.

Cmentarz przy ul. Św. Rocha (zmiany obowiązują od 31.10.2018 r. od godz. 13.00 do 1.11.2018 r. do godz. 20.00)
Wyłączony z ruchu kołowego będzie odcinek ul. św. Jadwigi (z wyjątkiem pojazdów MPK i TAXI) od ul. św. Rocha do ul. ks. Kubiny. Od strony południowej do cmentarza można będzie dojechać ulicami św. Jadwigi oraz jednokierunkowo ul. Wyszyńskiego, Ewy, ks. Kubiny. Powrót (również jednokierunkowo) – ul. św. Jadwigi.

Ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie na ul. Sikorskiego – wjazd od ul. św. Krzysztofa, wyjazd na ul. Bialską.

Przełożenie ruchu tranzytowego – droga DK-46 ( wyłączona z ruchu ul. św. Jadwigi), z kierunku od Opola ruch będzie się odbywał ulicami : św. Barbary, św. Augustyna, Pułaskiego, ks. J. Popiełuszki , Jana Pawła II. W kierunku do Opola od Warszawy ruch będzie się odbywał ulicami Jana Pawła II, ks. J. Popiełuszki, św. Kazimierza i św. Barbary. Na kierunku z Kłobucka do Opola ruch będzie się odbywał ulicami : św. Rocha, Okulickiego, Szajnowicza – Iwanowa, ks. J. Popiełuszki, św. Kazimierza i św. Barbary.

Parkowanie czasowo będzie możliwe na ul. św. Krzysztofa, na ul. św. Jadwigi między ul. Kubiny i ul. Wyszyńskiego i na istniejących w tym rejonie parkingach.

Cmentarz „Kule” ulice: Rolnicza i Fieldorfa–„Nila” (zmiany obowiązują od 31.10.2018 r. od g. 16.00 do 1.11.2018 r. do godz. 20.00)
Wyłączone z ruchu kołowego (z wyjątkiem pojazdów MPK i TAXI) będą następujące odcinki ulic:
– ul. Dekabrystów od ul. Rolniczej do ul. Cmentarnej ,
– ul. Wały Dwernickiego od ul. Cmentarnej do ul. Fieldorfa – Nila
– ul. Cmentarna od ul. Tartakowej do bramy cmentarza.

Ruch jednokierunkowy prowadzony będzie ul. Rolniczą począwszy od ul. Dekabrystów, dalej Promenadą Niemena, skąd będzie można wyjechać w lewo ul. Brzeźnicką do ul. |Dekabrystów lub w prawo ul. Wańkowicza do alei Wyzwolenia.

Parkować będzie można na istniejących parkingach oraz dodatkowo na ul. Fieldorfa – Nila na odcinku od Promenady do przystanku MPK przy wejściu na teren cmentarza.

Cmentarz „Błeszno” ulice: Palmowa i Bohaterów Katynia (zmiany obowiązują 1.11.2018 r. od godz. 6.00 do godz. 21.00)
Ul. Palmowa będzie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego.

Przewiduje się ruch jednokierunkowy na ul. Bohaterów Katynia od skrzyżowania z ul. Limbową do skrzyżowania z ul. Bienia. Ponadto ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie na ul. Osikowej (wjazd) oraz ul. Limbowej (wyjazd).

Parkować będzie można na istniejących parkingach oraz dodatkowo na ul. Bohaterów Katynia, gdzie czasowo nie będą dostępne pasy dla ruchu rowerowego.

Cmentarz Komunalny – ul. Radomska (zmiany obowiązują od 31.10.2018 r. od godz. 12.00 do 1.11.2018 r. do godz. 20.00)
Zmiany polegają na ograniczeniu parkowania na ul. Białostockiej po stronie wschodniej od wjazdu na drogę dojazdową do cmentarza do ul. Radomskiej. Parkowanie będzie możliwe na wyznaczonych parkingach oraz na jezdni po wschodniej stronie cmentarza.

Cmentarz „Stradom” – ul. Piastowska (zmiany obowiązują od 31.10.2018 r. od godz. 12.00 do 1.11.2018 r. do godz. 20.00)
Wprowadza się ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Piastowskiej od skrzyżowania z ul. Kawodrzańską (wjazd) do ul. Przestrzennej (wyjazd) z parkowaniem po stronie południowej ul. Piastowskiej.

Cmentarz „Łojki” – ul. Zbawiciela (zmiany obowiązują od 31.10.2018 r. od godz. 14.00 do 1.11.2018 r. do godz. 20.00)
Zmiany polegają na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ul. Zbawiciela w kierunku cmentarza i parkowania w wyznaczonych miejscach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2020