Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tymczasowa organizacja ruchu na Wojska Polskiego już działa. Zanim planujesz przejechać dawną gierkówką, sprawdź na mapie, czy nie lepiej wybrać inną drogę

Facebook Twitter

Remont Al. Wojska Polskiego oficjalnie się rozpoczął. A to może oznaczać tylko jedno. Mamy korki na starej gierkówce od wczesnych godzin porannych. Jak kierowcy odnaleźli się w nowej rzeczywistości?

Na pewno jeżdżą bardzo wolno. Drogowcy, na niektórych odcinkach zamknęli pasy w stronę Warszawy, a na niektórych w stronę Katowic. W związku z tym korki zaczynają się już we Wrzosowej koło Częstochowy, a kończą przy Al. Jana Pawła II. Oprócz tego kierowcy pamiętajcie także, aby patrzeć na znaki. Nowa organizacja ruchu spowodowała, że dojazdy czy zjazdy do przyległych ulic nie we wszystkich miejscach są możliwe. Jest spore zamieszanie. M.in. tu na wysokości Galerii Jurajskiej. Kierowcy muszą się cofać, bo zjazd w Wojska Polskiego został zamknięty. Jeśli zatem planujecie przejechać dawną gierkówką, sprawdźcie koniecznie na mapkach google, czy nie lepiej będzie wybrać jakąś alternatywną drogę. I cóż, trzeba się będzie przyzwyczaić. Te zmiany, które mamy, na pewno będą powodować dodatkowe utrudnienia w kursowaniu po mieście. Zakończenie prac planowane jest dopiero na drugą połowę 2023 roku. Stąd apel drogowców zwłaszcza do kierowców tranzytowych o to, aby zamiast DK 91 wybierali A1.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj