Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tym razem drzew w Częstochowie nie wycinają, ale … przesadzają. To bardzo dobra wiadomość

Facebook Twitter

Drzewa z przebudowywanej "Jedynki" są sadzone na Północy, ich ratowanie zapowiadało miasto. W czwartek (25.11.) rozpoczął się proces przesadzania klonów z objętego przebudową odcinka DK1 w Częstochowie na ul. Makuszyńskiego. Na początek jest to 7 okazów, które nie pójdą dzięki temu pod topór.

fot. czestochowa.pl

Kilkunastoletnie drzewa są przesadzane, z pomocą specjalistycznego sprzętu, a miejsce dla klonów znaleziono w dzielnicy Północ. W sumie z terenu inwestycji związanej z przebudową alei Wojska Polskiego do przesadzenia w inne miejsce, jest oznaczonych ok. 120 drzew. Cały proces oczywiście potrwa, ale warto przesadzać dorodny drzewostan, szczególnie, że z uwagi na zaplanowane prace – nie mogłyby dalej rosnąć tam gdzie dotąd.

fot. czestochowa.pl

W miarę postępu przebudowy, jak zapowiada zarząd dróg, będą też pojawiać się nowe drzewa, trzeba jednak pamiętać, że urządzanie docelowe zieleni to już końcowa faza robót, tymczasem rozpędza się budowa na DK1. Kolejny etap to powstanie nowej estakady rakowskiej, instalowane są jej podpory, będzie tu wkrótce wyłaniać się konstrukcja nowej przeprawy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj