Tylko remis Rakowa z ŁKS Łódź

W meczu 28 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w niedzielę (07.06) w Bełchatowie, Raków Częstochowa zremisował z ŁKS Łódź 1:1 (0:1). Remis z ostatnią drużyną w ligowej tabeli zmniejszył nieco szanse piłkarzy Rakowa na awans do pierwszej "ósemki" i walkę o czołowe lokaty w tym sezonie.

Pierwsza połowa spotkania, mimo wielu szans piłkarzy Rakowa, zakończyła się zwycięstwem piłkarzy z Łodzi. W 32 minucie piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Hiszpan występujący w barwach ŁKS, Ruiz Lopez Pirulo, a podanie skutecznie wykończył jego rodak Carlos Moros. Drugą połowę lepiej zaczęli „gospodarze”, doprowadzając do wyrównania w 49 minucie. Gola dla Częstochowian zdobył strzałem głową Jarosław Jach, po idealnym podaniu Petra Shwarza. Wynik meczu nie uległ już zmianie, mimo kilku bardzo dobrych okazji ze strony czerwono-niebieskich. Swoich szanse nie wykorzystali Brown Forbes, Sebastian Musiolik czy Daniel Bartl.
Aktualnie podopieczni Marka Papszuna zajmują 9 miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem 38 punktów. Do ósmej w tabeli Jagielloni Białystok nasi piłkarze tracą 3 punkty. Do końca fazy zasadniczej pozostały 2 kolejki, w których Raków zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków (10.06) i z Zagłębiem Lubin u siebie (14.06).