Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tylko 57% nauczycieli w Częstochowie chce się szczepić

Facebook Twitter

65% w skali kraju, ale w Częstochowie tylko 57% uprawnionych w pierwszej grupie nauczycieli, jest chętnych na szczepienia. To osoby które już pracują stacjonarnie w przedszkolach, klasach I-III czy nauczyciele zawodu.

fot. Angelo Esslinger/ Pixabay

Urzędnicy zachęcają do szczepień, bo nadal w każdym tygodniu pojawia się konieczność wyłączania z nauki stacjonarnej pojedynczych klas czy grup przedszkolaków…

Jest to ogniskowe i na szczęście nie jest to tak, że codziennie. Natomiast nie ukrywamy, że jeden, dwa odziały czy w przedszkolu, czy w szkole są wyłączane, w związku z tym cały czas apelujemy i o bezpieczeństwo, i o funkcjonowanie właściwe w reżimie sanitarnym przygotowanym przez dyrektorów szkół a przede wszystkim, w miarę możliwości, szczepienie się.

Wyjaśnia Rafał Piotrowski, naczelnik Wydziału Edukacji w Częstochowie. Jak informuje magistrat zależnie od placówek, udział w szczepieniach przeciwko covid19 zadeklarowało od 20% do 80% pedagogów…

Nie ukrywam, że zachęcamy i zachęcaliśmy, żeby się wszyscy nauczyciele szczepili, żeby tak naprawdę to środowisko było dobrze przygotowane do otwarcia szkół ewentualnego.

Dodaje Rafał Piotrowski, odpowiedzialny za częstochowską edukację. Tymczasem rozpoczęcie szczepień nauczycieli w mieście jest opóźnione o kilka dni. Szczepionki nie dotarły do punktów na czas.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj