Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tuż po wakacjach rozpoczną się remonty DK 1 oraz DK 46

Facebook Twitter

Po wakacjach rozpoczną się prace budowlane przy dwóch największych inwestycjach drogowych w Częstochowie – zapowiada Miejski Zarząd Dróg.

Mowa o przebudowie miejskiego odcinka DK-1 oraz DK-46 czyli tzw. „wylotówki” na Opole. Przygotowania są niemal zakończone:

Przygotowania do obu zadań są tak samo zaawansowane i trwają równolegle. Dokumentacja projektowa jest de facto gotowa. Trwają uzgodnienia branżowe i budowlane, opracowywany jest projekt zieleni. Jednocześnie postępują uzgodnienia części dokumentacji z Ministerstwem. Przewidujemy, że po wakacjach będzie można złożyć wnioski o pozwolenie na budowę a w konsekwencji na jesieni rozpocząć właściwe prace w terenie. Bliżej tego terminu podamy dokładny harmonogram początku prac wraz z konkretnymi datami na oby wymienianych, strategicznych budowach w Częstochowie.

– mówi Maciej Hasik, rzecznik w zarządzie dróg. To dwie największe inwestycje drogowe, które będą realizowane równolegle i na które samorząd pozyskał dofinansowanie. Start prac był w sporej mierze zależny od możliwości przejazdu autostradą A1 po obwodnicy Częstochowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj