Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej. Zagrają na rzecz podopiecznych ze świetlicy socjoterapeutycznej

Facebook Twitter

W niedzielę (26.05)  4.edycja Turnieju Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej. Gramy 26 maja na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 49. Impreza stale się rozrasta - w rozgrywkach tegorocznych weźmie udział 16 drużyn, sędziować mają profesjonaliści, a cały dochód z zawodów zostanie przekazany na rzecz Świetlicy Socjoterapeutycznej „Ludki z Blaszanej Budki".

Euro 2024
fot.pixabay

Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej

Daniel Krysiak: Znane osobistości w częstochowskiej piłce się mają pojawić. Nazwisk jeszcze nie mogę zdradzać, natomiast wiem, że będą brały udział w turnieju, więc gorąco zachęcam, żeby przyjść, odwiedzić, zobaczyć, kto będzie, zrobić sobie zdjęcie, porozmawiać. Staramy się motywować ludzi, zachęcać, żeby spędzali czas aktywnie, grając w piłkę, ale wiadomo, można też przyjąć z kocykiem posiedzieć sobie, podziwiać kunszt amatorskiej piłki.

Mówi Daniel Krysiak, jeden z organizatorów turnieju. Pomysłodawcy jak co roku kuszą nas atrakcjami:

Daniel Krysiak: W tym roku też wpadliśmy na pomysł, żeby jednak rozciągnąć ten projekt nie tylko w jednym miejscu, ale po różnych zakątkach Częstochowy. Dlatego też zachęcam do rozglądania się po różnych popularnych w Częstochowie restauracjach, gdzie będą nasze puszeczki z naszym logiem wydrukowane specjalnie pod ten turniej, zachęcam gorąco do wsparcia takiego projektu, bo może nam starczy na dodatkową puszkę farby czy czegoś więcej.

Jeżeli jesteś fanem piłki nożnej, a przy okazji chciałbyś zrobić coś dobrego, weź udział w Turnieju Dzikich Drużyn, który odbędzie się w Dzień Matki przy częstochowskiej podstawówce nr 49. Cel zbiórki, czyli lokalną świetlicą wesprzeć można też poza sportowym wydarzeniem:

Daniel Krysiak: Będą piłki na pewno, będą koszulki różne z autografami znanych piłkarzy, znanych osobistości, m.in. grających w Rakowie Częstochowa czy też w różnych innych klubach,  czy nawet będzie piłka z autografem wybitnego reprezentanta Polski, więc myślę, że będzie co licytować.

Zachęca Daniel Krysiak. Przypomnijmy Świetlica Socjoterapeutyczna „Ludki z Blaszanej Budki” działa na co dzień z dziećmi przy ul. Bardowskiego 60. Piłka w grze, aby pomóc tej placówce już 26 maja.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj