Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tulia na urodzinach Zdrowej Częstochowy

Facebook Twitter

6. edycja oficjalnych Urodzin Zdrowej Częstochowy odbędzie się w dniach 27–29 lipca 2018. Ma charakter festynu rodzinnego w ramach akcji "Aleje – tu się dzieje". Patronat honorowy nad imprezą przyjął Prezydent Miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

Głównym założeniem wydarzenia, które potrwa przez 3 dni w godz. 10.00 – 22.00, jest promocja zdrowego stylu życia, jednak by zachęcić do tego jak największe grono mieszkańców, przewidziano moc atrakcji dla dorosłych i dla najmłodszych. Są wśród nich: bezpłatne badania lekarskie i porady dietetyka, prezentacje klubów fitness, pokazy tańca, żywe zwierzęta egzotyczne, atrakcje kulinarne, występy artystów, zespołów i lokalnych kapel. Będzie można popróbować rozmaitych smakołyków w strefie foodtrucków oraz poznać różnorodną ofertę blisko 100 wystawców prezentujących się w Alejach i na pl. Biegańskiego. Swoich podopiecznych zaprezentuje m.in. Schronisko dla bezdomnych zwierząt z ul. Gilowej.

Tegoroczna impreza Leroy Merlin Urodziny Zdrowej Częstochowy odbędzie się pod hasłem „Sercem za województwem częstochowskim” – by przy okazji dobrej zabawy i prezentacji potencjału kulturalno-rekreacyjnego miasta i regionu promować ideę powrotu województwa na mapy administracyjne kraju.
Główną atrakcją Leroy Merlin Urodzin Zdrowej Częstochowy będzie występ zespołu Tulia – potrójnego zwycięzcy tegorocznego Festiwalu Piosenki w Opolu.
Tulia wygrała wszystkie główne nagrody w koncercie Premier. Dziewczyny podbiły serca opolskiej widowni. Ich wzruszenie podczas ceremonii odbierania nagród udzielało się licznym telewidzom. Śpiew „białym głosem” okazał się tak świeżym i ożywczym, że w mig został zauważony i powszechnie doceniony – o czym świadczą trzy nagrody: jurorów, publiczności i za najlepszy debiut.

Występują w strojach ludowych, muzykę ludową łączą jednak z nowoczesnym brzmieniem. Są artystkami młodymi, ale bardzo doświadczonymi i z gruntownym muzycznym wykształceniem.
Tworzące zespół: Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak pochodzą ze Szczecina. Powszechną uwagę zwróciły na siebie coverem wielkiego przeboju „Enjoy The Silence” zespołu Depeche Mode. Po jego opublikowaniu na Facebooku przez Brytyjczyków zaskoczeni fani z całego świata zaczęli namawiać, by wokalistki śpiewały dalej w swej unikatowej stylistyce.
Na debutanckiej płycie niezwykle oryginalnie wykonały utwory takich artystów jak: Obywatel GC, Wilki, O.N.A., Seweryn Krajewski, Stan Borys, Dawid Podsiadło, ale też zespołu Metallica. Co ciekawe, na krążku znalazła się także piosenka „Wychowanie” grupy T.Love.

Obecnie „znakami rozpoznawczymi” Tulii są, poza Enjoy The Silence”, także „Nieznajomy” Dawida Podsiadło i „Jeszcze Cię nie ma” – utwór, w którym właśnie pokazały się przed opolską publicznością.
Częstochowski występ Tulii poprzedzi trasę koncertową. Zespół ruszy w nią w październiku – odwiedzając wtedy największe miasta w kraju. My będziemy mieli szansę zobaczyć grupę wcześniej, można powiedzieć, że niemal tuż po opolskim sukcesie.

Koncert zespołu Tulia odbędzie się podczas Urodzin Zdrowej Częstochowy na pl. Biegańskiego w piątek 27 lipca o godz. 20.00. Wstęp wolny – co także jest gratką, ponieważ występy na trasie koncertowej będą biletowane.
Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół Dzika Plaża, grupa posługująca się instrumentarium złożonym wyłącznie z instrumentów akustycznych. Zespół jest zwycięzcą VI Festiwalu Uczelni Wyższych w Częstochowie, VII Letnich Prezentacji Muzycznych w Poraju oraz IX Debiutów From Poland. Występuje w składzie: Magdalena Łągiewka – wokal, Radek Wojnowski – bas akustyczny, Marcin Kryst – gitara akustyczna, Michał Bielawski – gitara akustyczna, Hubert Hetmańczyk – perkusjonalia, Kornel Macherzyński – perkusja.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj