Trzy punkty Rakowa. „Czerwono-niebiescy” wreszcie wygrali

Raków pokonał wczoraj (18.10.) 2:0 ROW Rybnik i tym samym po czterech meczach bez zwycięstwa, wreszcie wygrał. Już w 8. minucie nasz zespół mógł prowadzić, ale Rafał Figiel nie wykorzystał rzutu karnego, jego strzał obronił bramkarz gości.

„Co się odwlecze to nie uciecze, już minutę później gola strzałem głową zdobył Wojciech Okińczyc. W dalszej części spotkania rybniczanie dążyli do wyrównania, ale nie potrafili strzelić gola dobrze broniącym się piłkarzom Rakowa. Zespół prowadzony przez duet trenerów Kołaczyk-Cecherz postawili przysłowiową „kropkę nad i” w 87. minucie gdy drugą bramkę zdobył Słowak Peter Hoferica.

Po wczorajszej wygranej Raków zajmuje trzecie miejsce w tabeli II ligi. W kolejnym meczu zagra ponownie u siebie z Błękitnymi Stargard Szczeciński.

RKS Raków – ROW 1964 Rybnik 2:0 (1:0)