Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trzy pasy na autostradzie A1 na północ od miasta – od 2 grudnia odcinek gotowy dla kierowców

Facebook Twitter

Pierwszy odcinek A1 z dwiema jezdniami po trzy pasy ruchu - czyli mamy dobre wiadomości dla kierowców. Dobiegają końca prace na odcinku autostrady A1 między Radomskiem, a granicą woj. śląskiego. Od 2 grudnia kierowcy jadący z południa kraju po przekroczeniu granicy województw mają już do dyspozycji szeroką autostradę.

fot. GDDKiA_Krzysztof_Nalewajko.jpg

Faktycznie, to trzy pasy ruchu – całą szerokością jezdni można już pokonać 7-kilometrowy odcinek, kierując się do Radomska. To pierwszy z pięciu odcinków A1 pomiędzy Tuszynem i Częstochową, który będzie funkcjonował w docelowym trzypasowym układzie ruchu i gdzie zakończono już wszystkie prace. W takim standardzie szeroką autostradą podróżuje się o wiele wygodniej.

Trzy pasy na kolejnym odcinku pojawią się jeszcze do końca roku na budowanym fragmencie A1 między Tuszynem i Piotrkowem. Z punktu widzenia naszych mieszkańców jadących w kierunku Łodzi i Warszawy to dalsze udogodnienie. W tym przypadku chodzi o blisko 4-kilometrowy fragment jezdni.

Z kolei do końca grudnia zostaną oddane do użytku dwujezdniowe odcinki: Kamieńsk – Radomsko oraz pozostałe 10 km trasy w woj. śląskim, od okolic Kruszyny do początku obwodnicy Częstochowy, wraz z drugim wiaduktem nad linią kolejową w sąsiedztwie węzła Częstochowa Północ.

Pamiętajcie, aby uważać, jeżeli przemieszczamy się A1 na północ od Częstochowy – to ciągle jeszcze przejeżdżamy przez rejon prac drogowych.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj