Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trwają działania „Choinka 2020”

Facebook Twitter

Nie kradnij choinek z lasu. Grozi za to wysoki mandat. Specjalne działania rozpoczęli już policjanci z Komendy Powiatowej w Lublińcu.

fot. FoYu/pixabay.com

Podczas codziennej służby mundurowi patrolują lasy i drogi dojazdowe do nich- mówi asp. Michał Sklarczyk – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu:

Głównym celem rozpoczętych działań jest przeciwdziałanie bezprawnej wycince i niszczeniu choinek w lasach powiatu Lublinieckiego. Policjanci będą także sprawdzali legalność sprzedawanych choinek przez sprzedawców a także to, z jakiego źródła te choinki pochodzą. Przypominamy Państwu, że nie tylko samo wycięcie choinki jest wykroczeniem, ale także pozyskiwanie gałązek czy też niszczenie tych choinek. Za taki czyn będący wykroczeniem grozi mandat w wysokości 500 złotych lub, jeżeli sprawa trafi do sądu, może również grozić wysoka grzywna. 

– grzywna może wynieść nawet 5 000 złotych dodaje asp. Sklarczyk. Czy tego typu interwencje miały już miejsce w ostatnich dniach?

Na tę chwilę nie było jeszcze takich zgłoszeń. Wspomnieć tylko należy, że działania są prowadzone przez dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Na terenie swoich dzielnic i tam właśnie dzielnicowi reagują na wszystkie sygnały pochodzące od mieszkańców.

W prowadzonych cyklicznie działaniach policjantów zwykle wspierają funkcjonariusze Straży Leśnej jednak w tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną akcja jest prowadzona właśnie przez dzielnicowych w podległych im rejonach służbowych.

Jednocześnie Nadleśnictwo Lubliniec rozpoczęło sprzedaż świątecznych drzewek. Choinkę można kupić bezpośrednio od leśników między 21 a 23 grudnia w godzinach od 7.00 do 15.00 w kancelarii leśnictwa Solarnia (zlokalizowanej przy siedzibie Nadleśnictwa Lubliniec – ul. Myśliwska 1 w Lublińcu).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021