Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trwają duże inwestycje w mieście. Czy ich realizacja jest zagrożona w związku z epidemią?

Facebook Twitter

Szereg kłopotów pojawiło się u wykonawców dużych miejskich inwestycji. Epidemia koronawirusa spowodowała, że zagrożone są terminy zakończenia prac przy budowie m.in. Aquparku czy Promenady Śródmiejskiej.

Mówi Michał Konieczny – Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych:

W chwili obecnej realizujemy 24 zadania na 24 obiektach. Jeżeli chodzi o 2020 rok, te największe zadania czyli promenada śródmiejska, budowa parku wodnego oraz stary rynek – najbardziej po nich widać postęp robót i w tych zdaniach widać już pierwsze symptomy z światowym kryzysem związanym z koronawirusem.

Jakiego typu kłopoty mają firmy budowlane?

Wykonawcy zgłaszają nam problemy z kadrą, jest mniej pracowników, problemy mają podwykonawcy, pojawiają się problemy z dostawami, zaburzony jest ten łańcuch dostaw. Niemniej, na dzień dzisiejszy jakiegoś jasnego stanowiska wykonawców, przynajmniej tych trzech zdaniach nie ma, że będą jakieś drastyczne opóźnienia.

A co z innymi sprawami, które nadzoruje Wydział, jak np. przetargi?

Wydział inwestycji działa bardzo prężnie w tym zakresie, cały czas ogłaszamy nowe postępowania, otwieramy na bieżąco przetargi, przekazujemy place budów, staramy się jak możemy aby jak najwięcej zdań się zaczęło i było zrealizowanych w terminie.

Wedle pierwotnych zapowiedzi Stary Rynek powinien zostać oddany do użytku w czerwcu, a Aqupark i Promenada Śródmiejska mają być gotowe w lipcu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj