Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trwa zadaszanie sztucznego lodowiska przy Boya-Żeleńskiego

Facebook Twitter

Prawie 5 milionów złotych pochłoną prace związane z zadaszeniem sztucznego lodowiska w Częstochowie. Trwa budowa przy ulicy Boya Żeleńskiego, nad powierzchnią lodowiska wyrastają fundamenty i instalacje konstrukcyjne dachu. Efekty budowy najbardziej widoczne są od strony ul. Sobieskiego.

Wkrótce ma być to dzięki inwestycji obiekt całoroczny.

Mówi Michał Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych. Miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargu, ale prace już trwają i cała inwestycja powinna zakończyć się w terminie. Montaż dachu planowany jest jeszcze w tym miesiącu. To cenne przesięwzięcie głównie z punktu widzenia użytkowania lodowiska i dla administratora, czyli częstochowskiego MOSiR-u.

Mówi dyrektor ośrodka Tomasz Łuszcz. Teraz trwają prace przy fundamentach i instalacjach konstrukcyjnych dachu. Głównym realizatorem całości jest częstochowska Przmysłówka. Przypomnijmy gotowy dach nad obiektem lodowiska i nad trybunami ma być zbudowany do końca września. Są też plany wykorzystania tego miejsca poza okresem zimowym…

Dodaje Michał Konieczny, odpowiedzialny za miejskie inwestycje.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2020