Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trwa rekrutacja studentów na Politechnice Częstochowskiej. Można odwiedzić wydziały i dopytać o szczegóły

Facebook Twitter

W wakacje o nauce myślą absolwenci szkół podstawowych, którzy czekają na listy przyjęć do szkół średnich, ale swoją dalszą edukację wybierają też przyszli studenci. Do 17 lipca potrwa rekrutacja na Politechnice Częstochowskiej.

Prowadzona jest w całości online:

Magdalena Fijołek: Przygotowaliśmy na 6 wydziałach ponad 30 różnych kierunków, w tym 3 nowe. Czekamy, nie tylko z powodu samego studiowania, ale dlatego że życie studenckie kwitnie. Zapisy trwają do 17 lipca. Mamy w tej chwili ponad 500 studentów z różnych krajów, w związku z czym można również studiować w języku angielskim. Zapraszamy do szukania informacji na ten temat, na pewno każdy z wydziałów służy takimi informacjami, co więcej może również po każdym wydziale pooprowadzać.

O rekrutację na studia pytaliśmy Magdalenę Fijołek. Politechnika jest najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w naszym mieście, dlatego jej rzecznik zachęca też do studiowania w języku angielskim. Planowana jest także rekrutacja uzupełniająca, dla osób którym nie wyszło na maturze i czekają na poprawki:

Magdalena Fijołek: Rzeczywiście czekamy na tych, którym nie poszło na maturach w zeszłym roku. Mogą startować teraz, ale też będzie dodatkowy nabór jeszcze po wakacjach. Na pewno zaraz po rekrutacji, która się w tej chwili odbywa, podamy ją na stronie Politechniki.

– dodaje Magdalena Fijołek z Politechniki Częstochowskiej.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023