Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trwa rekrutacja do przedszkoli. Miejsc ma starczyć dla wszystkich chętnych dzieci

Facebook Twitter

Póki co deklaracje składali rodzice, których dzieci już do nich uczęszczają. Od 6 marca do 17 marca wnioski o przyjęcie do danej placówki będą składać rodzice dzieci, które do przedszkola pójdą po raz pierwszy.

Terapeutyczne przedszkole
fot. Pixabay

Jak zapewnia Wydział Edukacji, w tym roku nie zabraknie miejsc w przedszkolach. Nie ma jednak pewności, że dziecko będzie uczęszczać do placówki, którą wybrał jej rodzic. Najtrudniej o miejsce może być w młodych, rozwojowych dzielnicach.

Przyjęcie do wybranego przedszkola mogą za to ułatwić przyznawane przy rekrutacji punkty. Najwięcej punktów można otrzymać w następujących kryteriach: 22 punkty – gdy rodzice pracują lub studiują, bądź gdy dziecko jest wychowywane przez samotną mamę lub tatę. 20 punktów otrzymuje dziecko, które zostało poddane wszystkim obowiązkowym szczepieniom lub z powodów zdrowotnych – np. obniżonej odporności – szczepione być nie mogło. W tym roku pojawiło się nowe kryterium: można otrzymać 10 punktów, gdy dziecko i przynajmniej jedno z jego rodziców ma stały meldunek w Częstochowie. Samorząd chce premiować pod tym kątem częstochowskie rodziny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023