Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trwa przyjmowanie wniosków o świadczenie 300+

Facebook Twitter

Od lipca przyjmowane są wnioski o świadczenie 300+. Najpierw uruchomiona została forma elektroniczna ubiegania się o pieniądze. O kwotę na wyprawkę szkolną można starać się od sierpnia także składając wniosek drogą papierową. Częstochowskie Centrum Świadczeń przeżywa zatem od kilku dni oblężenie.

W dwóch placówkach przy al. Niepodległości oraz przy ul. Nowowiejskiego tworzą się długie kolejki interesantów. Ile trzeba odczekać aby załatwić swoją sprawę?

Mówili nam częstochowianie napotkani w Częstochowskim Centrum Świadczeń. Kto może ubiegać się o takie wsparcie na wyprawkę szkolną, pytaliśmy p.o. kierownika placówki Justynę Kazibudzką…

300 zł na wyprawkę szkolną na pewno będzie ulgą dla domowych budżetów w obliczu niezbędnych zakupów przed początkiem roku szkolnego. Czy to wystarczająca kwota? Pytaliśmy interesantów składających wnioski o świadczenie. Urzędników pytaliśmy też jakie jest zainteresowanie ze strony naszych mieszkańców…

Dodaje Justyna Kazibudzka. Odwiedzając placówki Częstochowskiego Centrum Świadczeń przy Nowowiejskiego i przy al. Niepodległości, warto zarezerwować więcej czasu. Zainteresowanie jest duże, dlatego przypomnijmy, aby uniknąć kolejek można o 300+ starać się drogą elektroniczną, lub formularz nadesłać pocztą.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj