Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trwa przebudowa i rozbudowa przedszkola przy Okulickiego

Facebook Twitter

Miejskie Przedszkole nr 38 znajdujące się na „Parkitce” przy ul. Okulickiego przechodzi metamorfozę.

Trwa przebudowa i rozbudowa placówki, do której uczęszczają najmłodsi częstochowianie. Inwestycja ma kosztować nawet 1,5 mln zł:

Tak naprawdę dobudowane zostanie nowe skrzydło budynku mieszczące trzy sale dla przedszkolaków, węże sanitarne, windę oraz szatnię i nowe wejście. To wszystko powstanie od frontu budynku, w miejscu poprzedniego wejścia, które już zostało wyburzone. W tej chwili zostały wykonane wykopy i trwają przygotowania do wzniesienia konstrukcji, krótko mówiąc trwają roboty fundamentowe.

Mówi Michał Konieczny – Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UM. W późniejszej fazie prac zamontowana zostanie winda osobowa:

Będzie dostępne w całości dla osób niepełnosprawnych, będzie to już drugie przedszkole z windą po tym na Kawodrzy Górnej.

Do kiedy potrwają prace?

Przedszkole ulegnie rozbudowie, całość też zostanie docieplona, uzyska nową elewację, nowe będzie zagospodarowanie terenu. Całość tych prac ma zakończyć się do końca roku szkolnego, czyli tak naprawdę chcemy, żeby od września przyszłego roku dzieci poszły już do nowego przedszkola. 

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2021