Trwa Letni Jurajski Festiwal Muzyczny. Kolejna odsłona już w niedzielę (20.07.) w Zawierciu
W niedziele (20.07) o 17.00 filharmonicy zagrają w Zawierciu przy Paderewskiego 114. Wstęp jest wolny a w programie klasycznie i rozrywkowo. Będzie też można posłuchać o historii miejsca, rys historyczny przedstawi Juliusz Sętowski, szef Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy Muzeum Częstochowskiego.

Szacowany czas czytania: 00:28
Przypomnijmy: filharmonia gra w różnych zakątkach regionu, by pokazać jak dobrze brzmi muzyka klasyczna, niezależnie od miejsca.
Klasycznie i rozrywkowo zagrają Filharmonicy Częstochowscy: Siergiej Wowkotrub – skrzypce, Małgorzata Kryś – skrzypce, Tomasz Ptak – altówka, Jakub Lemański – wiolonczela, Marcin Serwaciński – perkusja
Głównym organizatorem wakacyjnych koncertów jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, a współorganizatorem Filharmonia Częstochowska, dyrektorką Festiwalu Małgorzata Majer-Sętowska, dyrektorem artystycznym Adam Klocek.
Czytaj także: